Pred Famosom nemoćan i Glasinac: Kokot iz prvog kontakta sa loptom pogodio

Foto/ Vasilije Marković

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića ubjedljivo su savladali Glasinac u 4. kolu Druge lige Republike Srpske grupa "Istok". Motoristi su slavili sa 4:0 i tako i četvrtu utakmicu u nizu nisu primili pogodak, a upisali su i treću pobjedu.

Ono što je 'hajlajt' utakmice svakako je pogodak Zorana Kokota, koji se vratio fudbalu i odlučio pomoći Famosu. Zoran Kokot je ušao sa klupe umjesto Tihomira Lalovića u 77. minuti, a praktično iz prvog kontakta sa loptom je i pogodio. Bio je to prekid na desnoj strani, Anes Demirović ga je odlično izveo, a Kokot se sjajno snašao i pogodio za vodstvo.

Famos je igrao disciplinovano prvo poluvrijeme. Udaljili su daleko od gola goste, nisu im dozvolili praktično da ozbiljnije priprijete golu Terzića. Napadao je Famos i to se isplatilo u 16. minuti kada Danel Blažić, koji je silom prilika prekomandovan u sami vrh napada, odličnu akciju Šehića i Otovića pretvara u gol. Famos nakon toga ima još nekoliko šansi do kraja poluvremena, ali Marko Mirjanić je bio na visini zadatka na golu Sokočana.

Pred sami odlazak na odmor i najbolja prilika praktično na utakmici za Glasinac. Predrag Pajević je glavom šutirao, a Terzić iz samih rašlji izbacio loptu u korner.

U drugom poluvremenu Glasinac polako dolazi do daha, oni više kontrolišu utakmicu, međutim u završnici nisu bili konkretni, pa su i propadale u početku dobre akcije.

I onda finiš apsolutno priprada Famosu. Svemu je prethodilo isključenje Miloša Vujičića. Sa zadrškom, ali apsolutno zasluženo, danas nesigurni sudija Milan Kukrika pokazuje drugi žuti karton defanzivcu gostiju i Glasinac ostaje sa desetoricom.

Vladimir Drinjak je izvršio tri sjajne izmjene, prvo jeu 63. minuti uveo Vladana Minića, a zatim u 77. minutu Zorana Kokota i Andreja Vidakovića. Sva trojica, upisala su se u strijelce. Poslije pomenutog i opisanog pogotka Kokota, Famos u 88. minutu dolazi do gola. Ponovo je Demirović sjajno centrirao,a sada se Vidaković naklonio lopti za vodstvo od 3:0. Tačku na i stavio je Vladan Minić solo prodorom po desnoj strani i pogotkom od stativu za konačnih 4:0.

FAMOS - GLASINAC 4:0 (1:0)