Danijel Perić završio sudijsku karijeru: Ponosan i bez mrlje u karijeri zatvaram jedno poglavlje

Perić 'okačio' pištaljku o klin/ FK Borac

Danijel Perić je sinoć spao sa liste sudija WWin lige Bosne i Hercegovine, a dan nakon toga je ozvaničio i kraj sudijske karijere.

Perić neće suditi m:tel Prvu ligu Republike Srpske, posvetiće se svom poslu i političkoj karijeri, a danas se oglasio na društvenim mrežama.

- Sve što je lijepo ima svoj početak, ali i svoj kraj.

Nakon 17 godina, mogu slobodno reći uspješnog sudijskog puta, došao je i taj dan da stavimo tačku na jedno veliko poglavlje života.

Bilo je uspona i padova, lijepih i manje lijepih trenutaka.

Ipak, vrijeme nas nauči da pamtimo samo ono najljepše, jer to je sport, škola života, karaktera i poštenja.

Hvala ljudima iz FSRS na podršci tokom svih ovih godina, kao i Nogometnom savezu BiH i svim kolegama sa kojima sam imao čast i zadovoljstvo sarađivati.

Ostvario sam ono što kao dječak nisam mogao ni sanjati. Krenuo sam od posljednjeg ranga takmičenja i korak po korak stigao do najvišeg nivoa. Na svakom stepenu sam se zadržao dovoljno dugo da naučim, sazrim i dobro „ispečem zanat“.

Posebno sam ponosan na ostvarene rezultate:

Finale Kupa Republike Srpske

Finale Kupa Bosne i Hercegovine

Najbolji sudija Republike Srpske

Bila bi tu i Evropa, da se čovjek iz Bijeljine nije umiješao. Ali i to je dio životne priče.

Danas, ponosan i bez mrlje u karijeri, zatvaram jedno poglavlje.

Mirne savjesti, uzdignute glave i srca ispunjenog zahvalnošću.

Moja iskrena želja je da mlade sudije iz Bijeljine imaju podršku svog matičnog Saveza, a ne prepreke. Da vjeruju u sebe, sanjaju velike snove i znaju da su oni dostižni kada se radi pošteno, predano i srcem.

Jer, utakmice se završavaju, zvižduk jednom utihne, ali ostaju tragovi koje smo ostavili iza sebe. A najveća pobjeda nije u peharima i priznanjima, već u tome da na kraju puta možeš pogledati iza sebe i reći vrijedilo je, poručio je Danijel Perić.


XS SM MD LG XL XXL