Sloboda teško do bodova

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u četvrtom kolu Druge lige - grupa „Zapad“ savladali su ekipu Čelinca 2:1.Pobjeda domaćih fudbalera je zaslužena, ali da su i gosti odnijeli bod ne bi bilo nezasluženo.

Naime, domaći fudbaleri do pobjede su došli teže nego što se očekivalo, jer su gosti disciplinovanom igrom i pojačanom odbranom dobro parirali fudbalerima Slobode. Iz brzih kontranapada nekoliko puta su zaprijetili golmanu Nikoli Klajiću.

Utakmica je bila tvrda, teška i sa dosta grešaka u predaji lopte i jedne i druge ekipe. Kod fudbalera Slobode osjetio se umor, jer su se u prijateljskoj utakmici sa banjalučkim Borcem energetski potrošili. Doda li se i to da se u 41 minutu povrijedio mladi Marko Nikić, te da zbog povrede skočnog zgloba u timu nije bio kapiten Emilko Janković „mozaik“ postaje kompletan.

Međutim, za Mrkonjićane je najvažnije da su zabilježili pobjedu u ovom meču, osvojili tri nova boda i zadržali vodeću poziciju na drugoligaškoj tabeli.

Ono što brine je da napadači Slobode teško realizuju prilike za pogodak. I u ovom meču, naročito u prvih trideset minut, kada su odlično igrali, prokockali su četiri , pet izglednih prilika za pogodak.

S druge strane gosti su se orijentisali na pojačanu odbranu i u prvom poluvremenu iz prvog šuta u okvir gola postigli pogodak.

Sloboda je povela u 14. minutu strijelac je bio Dragan Domuzin. Ognjen Soldata odlično je šutirao iskosa s desne strane. Golman gostiju Dejan Čađo, prvo ime utakmice, odbranio je šut, ali je lopta došla do Domuzina koji je šalje u mrežu. Za veliko slavlje više od 300 navijača Slobode na „Lukama“.

I u eri napada ka golu Čađe, gosti u 40 minutu iz jedine prve šanse u prvom poluvremenu poravnavaju rezultat na 1:1.Strijelac je mladi Ognjen Bosančić, nakon katastrofalne greške domaće odbrane.

U drugom poluvremenu sjajno otvaranje meča fudbalera Slobode. Naime, iz prvog napada u 46 minutu Srđan Mrzić postiže pogodak za vođstvo od 2:1.Neko od fudbalera Slobode s desne strane je ubacio loptu pored gol Čađe, a Mrzić glavom sproveo u mrežu. Ispostaviće se da je taj Mrzićev gol, bio i pobjedonosni na utakmici.

Šef stučnog štaba Slobode gor Mirković zadovoljan je pobjedom i osvajanjem tri nova boda, ali ne i igrom svojih fudbalera.

-Odigrali smo jedan težak meč, protiv dobre ekipe Čelinca. Najvažnije da smo pobijedili, ali je u našoj igri nedostajala svježina. Energetski smo se potrošili u meču sa Boracem. Okrećemo se meču u subotun u Banjaluci sa BSK-om. Očekuje nas težak meč, ali vjerujem da sa dobrom igrom možemo očekivati povoljan rezultat- kaže Mirković.

Ukrina 2 : 1 Borac
Progres 1 : 0 Gorica
Sloga (S) 2 : 2 Proleter
Brdo 3 : 1 Jedinstvo
Laktaši 2 : 0 Sloga (T)
Željezničar 1 : 1 BSK
Sloboda 2 : 1 Čelinac
Dubrave 6 : 3 Polet 1926