Sloboda pregazila BSK

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u petom kolu Druge lige - grupa „Zapad“ u Banjaluci pobijedili su BSK 6:0.

Mrkonjićani su do pobede došli lakše nego što se očekivalo, jer su fudbaleri Slobode u ovoj sedmici odigrali dva teška meča sa banjalučkim Borcem i Čelincem.

I pored visokog poraza ekipa BSK-a u pojedinim djelovima meča solidno je stajala na terenu. Radi se o mladoj ekipi, koja će ubrzo naći svoje mjesto na drugoligaškom Zapadu. Jednostavno danas su se namjerili na mnogo kvalitetniju ekipu Slobode.

Pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje ni jednog trenutka, jer su fudbaleri Slobode sjajno otvorili meč i već u 23. minutu imali vodstvo od 2:0.

Prvi gol u 18. minutu iz penala postigao je Siniša Radoja, a pet minuta kasnije već je bilo 2:0, a strijelac je bio Slaviša Maksimović.

Na 3:0 povisio je Srđan Mrziće, nakon lijepe akcije u 42. minutu, što je bio rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu u mreži Njegoša Zeljkovića smještene su još tri lopte.

U 52. minutu na 4:0, svojim drugim golom povisio je Siniša Radoja. U 66. minuti 5:0, strijelac po drugi put je bio Srđan Mrzić. Tačku na ovu utakmicu u 69. minutu stavio je Dragan Domuzin šestim golom Slobode.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe protiv BSK-a.

-Čestitam momcima na odličnoj utakmici i pobjedi! Imali smo napornih sedam dana, gdje smo odigrali tri utakmice. I naravno da smo u ovaj meč ušli sa dosta opreza. U svlačionici smo se dogovorili da ni jednog trenutka ne smijemo misliti da će biti lako, jer smo znali da nas čeka težak teren, ali smo uspjeli odmah uspostaviti našu igru i već na poluvremenu imali vodstvo od 3:0.

U nastavku smo imali prostora da pružimo šansu i našim kadetima, da osjete atmosferu na drugoligaškim utakmicama. Želim da čestitam ekipi BSK-a na korektnoj igri i želi im puno sportske sreće u nastavku šampionata. Mlada su ekipa, ozbiljni ljudi su ušli u klub i sigurno je da će se u narednih para kola posložiti u igri i početi postizati bolje rezultate- kaže Mirković.

Strateg Mrkonjićana kaže da se stručni štab i fudbaleri već okrenuli narednoj utakmici protiv Sloge iz Trna.

-Već je prošla jedna trećina polusezone i možemo biti zadovoljni ostvarenim rezultataima. Međutim, u narednom periodu nas  očekuju teške utakmice, tako da nas čeka zanimljiv period sa mnogo izazova- tvrdi Mirković.

Inače, stručni štab Slobode već duže vrijeme ne može da računa na usluge Nebojše Stjepanovića, koji zbog povrede nije odigrao ni jednu prvenstvenu utakmicu. U meču sa banjalučkim Borcem teže se povrijedio štoper Emilko Janković, a u srijedu u meču sa Čelincem mladi Marko Nikić, koji ima povredu zgloba.

Za meč sa BSK- om nije bio spreman ni Pucar zbog bolesti, a u poluvremenu je zamijenjen i Saša Lazendić koji se žali na povredu. Na klupi za rezerve bili su gotovo  sve kadeti. Golmana Filip Ratković i Ognjen Soldat  su nešta stariji.

Sloboda se u šestom kolu na „Lukma“ sastaje sa Slogom iz Trna, a ekipa BSK putuje u Dubrave na megdan istoimenoj ekipi koja se nalazi u vrhu tabele.

Polet 1926 4 : 1 Ukrina
Čelinac 0 : 2 Dubrave
BSK 0 : 6 Sloboda
Sloga (T) 2 : 0 Željezničar
Jedinstvo 1 : 2 Laktaši
Proleter 2 : 3 Brdo
Gorica 1 : 0 Sloga (S)
Borac 3 : 2 Progres