Rogatičanke bolje od Borca 2

ŽRK Rogatica

Otvaranje nove sezone u prvoligaškom karavanu Republike Srpske obeležio je derbi rukometašica Rogatice i banjalučkog Borca 2. Rogatičanke su na kraju  ubjedljivo trijumfovale  i najavile da će  biti jedan od glavnih kandidata za najviši plasman . Početak susreta nije obećavao da će domaći tim stići lako do pobede, gošće iz Banjaluke su dosta bolje otvorile utakmicu i nakon dva minuta su imale prednost od 3:0, a nakon pet minuta igre na semaforu je stajao rezultat 5:1 za Borac 2.

Domaće rukometašice su se probudile tek u drugoj polovini prvog dela kada su stigle do izjednačenja u 17. minutu rezultat je glasio 7:7, a potom Rogatičanke stižu i do prednosti od dva gola razlike što su održavale do kraja prvog poluvremena, pa se na  odmor  otišlo sa rezultatom 13:11 .

Početak drugog dela je doneo veoma čvrstu igru  pa je u prvih osam minuta nastavka postignuto samo dva pogotka, po jedan sa obe strane, ponajviše zahvaljujući odlični odbranama raspoloženog golmana domaćeg tima Soke Cvijetić i  vrlo dobroj  odbrani  gostujućeg sastava.

Ipak Rogatičanke od 40. minuta utakmice dodaju gas i na parketu od tada postoji praktično samo jedan tim , prednost domaćeg tima iz minuta u minut se povećavala, a najveća je iznosila devet golova razlike u 56. minutu(26:17)

U poslednjih pet minuta trener domaćeg tima Đurić je pružio priliku rukometašicama sa manjom minutažom i na kraju je susret okončan sa šest golova prednosti u korist Rogatičanki,  krajnji rezultat je glasio 26:20.

U sastavu domaćina istakle su se sestre Anđela i Tatjana Delić sa  9 odnosno 8 postignutih pogodaka a u gostujućem sastavu Milena Railić je 8 puta pogađala mrežu domaćeg gola a njena klupska koleginica Andrea Brus je bila strelac 7 pogodaka.

ŽRK Rogatica - ŽRK Borac 2 (BL) 26:20 (13:11)

Sportska dvorana u Rogatici. Gledalaca : 150.Sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (Doboj) Delegat: Boban Popović (Zvornik) Sedmerci: Rogatica: 6 (3)Borac 2 6 (2) Isključenja: Rogatica 12 minuta; Borac 2 10 minuta

ŽRK Rogatica : Cvijetić, Radović , Vitomir 3, Komlenović, Knežević , A. Delić 9, Hršum, Gluhović, T. Derlić 8, Šender 2, Sokolović, Šarenac 4.

ŽRK Borac 2: Ani. Rudić , Anđ. Rudić , Krajinović 2, Dević, Trubajić, Lugonjić, Grahovac, Delić 1,Brus 7, Bobić 1,Smijlić, Bogojević 1, Đurašinović, Tadić, Railić 8,Jurkas.