Zasluženo slavlje Ljubinja

Odbojkašice Ljubinja

Odbojkaška sezona u Istočnom Sarajevu otvorena je juče prvoligaškim duelom Slavije i gošći iz Ljubinja. Tim iz Hercegovine zasluženo je slavio pobjedu od 0:3 i pokazao da je u ovom momentu bolji, kvalitetniji, ali i psihološki  mnogo jači tim od svog domaćina.

Da po Slaviju ovaj susret neće dobro završiti vidjelo se već u prvom setu. Gošće su ga dobile sa 13:25.

Drugi set će se dugo pamtiti i prepričavati. Imale su domaće igračice prednost od sedam poena u samom finišu susreta. Vodile su 23:16, a onda nevjerovatan preokret Ljubinja. Osvajaju odbojkašice gostujućeg sastava čak devet poena u nizu i dolaze do pobjedu u tom setu 23:25.

Treći period igre bio je čista formalnost. Domaćin je potpuno psihološki pao i na kraju se meč završava sa 14:25 i sva tri boda odlaze na jug Hercegovine. Zasluženo.

Velež 3 : 0 ŽOK Leotar
Hercegovac 1 : 3 Libero
Maglić 0 : 3 Glasinac
Slavija 0 : 3 Ljubinje Bankom
Borac 3 : 1 Drina
Inova 3 : 0 Radnik