Leotar opet remizirao s Borcem (video)

I drugu jesenju utakmicu za bodove Leotar i Borac su završili nerješenim rezultatom. Poslije banjalučkih 0:0 danas je u Trebinju bilo 1:1, a slađi dio kolača pripao je domaćinu koji je od 72 minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Marka Perišića. U obostrano lošoj igri tokom svih 90 minuta Leotar se organizovano branio, a Borac stihijski napadao i nije uspio da stigne do pobjede.

Poveli su Trebinjci u 24. minutu poslije ubacivanja iz skraćenog kornera kada se pred golom Bojana Pavlovića najbolje snašao Dejan Maksimović i sa dva metra ubacio loptu u gol. Izjednačio je rezervista Milan Vušurović u 47. minutu bukvalno u prvom kontaktu s loptom poslije udarca Jove Lukića i intervencije Miće Vukanovića lopta se odbila od Vušurovića i zakucao ju je u mrežu.

Nakon toga viđena je velika nervoza na terenu, a u 70. minutu došlo je do naguravanja i gužve na terenu, prekid je trajao nekoliko minuta, sudija Adnir Musić iz Sarajeva je tom prilikom podijelio pet žutih kartona, a crveni – drugi žuti je zaradio Marko Perišić. Borac je izveo 17 bezuspješnih kornera, a posljednjih deset minuta i šest nadoknade nije s eizlazilo iz šesnaesterca domaćina koji se uspio odbraniti.

Leotar – Borac    1:1 (1:0)

Stadion: “Police” u Trebinju. Gledlaca 1.000. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Maksimović (24), 1:1 Vušurović (47). Žuti kartoni: Maksimović, Andrić, Vukanović, rezervni golman R. Perišić, Ateljević (Leotar), Vušurović, Jovanović (Borac). Crveni karton: Marko Perišić (Leotar) u 72. minutu.

LEOTAR: Vukanović, Milić (od 85. Ateljević), Andrić, Todorović (od 79. Nikolić), Aćimović, Maksimović, Čolić, Đurić, M. Perišić, Arsić, A. Zec.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Begić, Mols (od 66. Dujaković), Vojnović, Subić, Lukić, Vranješ, Kulašin (od 46. Vušurović), Vukmanović (od 79. Moraitis), Zakarić.

Leotar 1 : 1 Borac
Željezničar 2 : 1 Tuzla City
Sarajevo 1 : 0 Posušje
Velež 0 : 1 Zrinjski
Široki Brijeg 2 : 1 Rudar Prijedor
Sloboda 3 : 0 Radnik