Treći trijumf Sokolova: Slavija u drugom poluvremenu slomila Kozaru

Rukometaši Slavije savladali su u petom kolu Prve lige Republike Srpske Kozaru iz Kozarske Dubice 34:27.

Poslije izuzetno tvrdog prvog poluvremena u kojem osim početnih 3:1 gostiju, niti jedna od ekipa nije mogla da napravi više od jednog gola razlike djelovalo je da ćemo gledati izuzetno uzbudljivu utakmicu do samog kraja.

Ipak, u nastavku se Slavija raspucala, a Boris Tešanović mijenja golmane, te umjesto Stefana Trapare ulazi mladi Maksimilijan Gajović i sa dvije odbrane zicera u jednom napadu stavlja momentum na stranu Slavije i slijedi furioznih nekoliko minuta Sokolova u kojima konačno uspjevaju da naprave +3, a onda i da odu na nedostižnih +6, da bi u konačnici slavili sa sedam pogodaka razlike.

Vrijedi pomenuti gol golobradog Luke Bozala, četrnaestogodišnjeg rukometaša Slavije koji je postigao svoj prvi gol u seniorskom dresu Sokolova.

Najefikasniji u dresu Slavije bio je Tarik Alibegović sa sedam pogodaka, dok je Bojan Tuševljak postigao šest, a Simon Mrda i Dragan Tošić po pet. Stefan Trapara je imao šest uspješnih intervencija, a Maksimilijan Gajović sedam. Kod gostiju, Dejan Cvijanović je upisao dvanaest uspješnih intervencija, a od strijelaca istakao se Dario Đenadija sa osam golova.