Pioniri Igmana bolji od Čapljine

Pioniri Igmana, Konjic

U okviru 10. kola Prve lige Hercegovačko – neretvanskog kantona za pionire FK igman je nastavio sa serijom pobjeda, ovaj put su savladali ekipu Čapljine i nalaze se sa svih devet pobjeda na vrhu tabele, koliko ima i ekipa Mostara.

Puleni Šefke Macića već u u drugoj minuti preko najboljeg strijelca lige Alija Halovića stekli prednost 1:0, u 26. minuti Hamza Boloban je povećao prednost Igmana 2:0. U   38. minuti Vrankić je smanjio prednost domaćeg sastava 2:1, da bi Harun Hero u 58. minuti evro golom postavio konačnih 3:1.

Igman Konjic – Čapljina 3:1 (2:1)

Konjic, Gradski stadion, gledalaca :100, glavni sudija Elvir Ćilić (Jablanica), pomoćnici : Elmedin Padalović (But. Polje – Konjic) i Amir Krivić (Konjic), delegat : Enes Šljivo (Konjic). Strijelci : 1:0 – Halilović (2), 2:0 – Boloban (26), 2:1 – Vrankić (38), 3:1 – Hero (58). Žuti kartoni : Džajkić (Čapljina). Igrač utakmice : Ali Halilović (Igman).

Igman : A. Ćosić, S. Špago, Čukas (od 36. R. Špago), Macić (od 36. I. Ćosić), Kovačević, Sivrija, E. Ćosić (od 56. Buljina), I. Špago (od 45. Madžak), Hero, Boloban (od 67. Čolaković), Halilović. Trener : Šefko Macić.

Čapljina : Soče (od 89. Jazvin) , Zubonja (od 69. Obradović), , Džajkić, Krešić, Njavro (od 69. Sulić), Palameta (od 52. Previšić), Martinović, Majstorović (od 59. Stojić),  , Vrankić (od 69. Brajković), Pejičić, Pavlović (od 69. Jurić) . Trener : Pero Pervan .

Brotnjo 2 : 0 Neum
Igman 3 : 1 Čapljina
Zrinjski 2 : 0 Branitelj
Blagaj 1 : 2 Velež
GOŠK 1 : 1 Rama
Mostar 6 : 0 Stolac