Stilersi odbranom napravili preokret, Džetsi šokirali Sinsinati

Pitsburg Stilersi savladali su Klivlend Bronse sa 15-10 u derbiju osmog vikenda NFL-a.

Klivlend je poveo fild golom MekLohina da bi Bosvel uzvratio za 3-3. To je i bio rezultat izuzetno tvrdog prvog poluvremena. U nastavku, Džosnon tačdaunom donosi vodstvo Klivlendu. Heris je uzvratio sa druge strane ali Stilersi nisu uspjeli odraditi pretvaranje za dva poena. Tačdaunom Frimuta, gosti su  poveli 15-10. Opet su pokušali pretvarati za dva ali opet nisu uspjeli. Na kraju im je pobjedu donijela odbrana jer su na 1:48 do kraja došli do posjeda i rutinski su priveli posao kraju.

Veliko iznenađenje priredili su Nju Jork Džetsi. Oni su sa 34-31 savladali Sinsinati. Ključan je bio tačdaun Krofta na tri ipo minute do kraja te pretvaranje za dva koje je uspio uraditi Vajt.

U ostlaim susretima, nije bilo iznenađenja. Bafalo je sa 26-11 savladao Majami, Remsi su savladali Hjuston sa 38-22 a Tenesi je u sjajnom susretu savladala Indianapolis sa 34-31 nakon produžetka. Junak pobjede bio je Bulok koji je pogodio fild gol u produžetku.