Leotar poražen u Trebinju

Leotar - Širioki 1:3

Fudbaleri Leotara doživjeli su poraz na svom terenu u sklopu 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine od Širokog Brijega, a konačan rezultat ovog meča glasio je 1:3.

Široki Brijeg je došao u Trebinje nakon remija protiv Slobode, te su na ovom gostovanju htjeli doći do pobjede kako bi se vratili u borbu za pozicije koje vode u Evropu, dok je Leotar u prošlom kolu izgubio od Tuzla Sitija.

Klub sa Pecare je došao po pobjedu i ostvario je, iako je početak utakmice bio bez intenziteta, s obzirom na to da se uglavnom igralo na sredini terena.

Prvi pokušaj na utakmici stvorili su domaći fudbaleri, a golu Širokog Brijega zaprijetio je Miloš Sekulović sa distance, ali njegov udarac bio je neprecizan.

Iz prve prave prilike na Policima, Široki Brijeg je došao do gola. Tonči Mujan se izvukao sa desne strane na lijevu nogu, a onda je sa vrha šesnaesterca pogodio suprotan ugao gola domaće ekipe.

U 23. minuti Ognjen Todorović je bio u dobroj poziciji, pokušao je loptu gurnuti pored Miškića, koji je uspio zaustaviti njegov pokušaj, a samo minut kasnije, Širokom Brijegu je poništen pogodak. Božo Musa je postigao pogodak, ali je sudija Adis Mulahasnović poništio njegov gol, iako ga je prvobitno priznao.

Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti, Leotar je došao do izjednačenja. Loptu u šesnaesterac ubacio je Asim Zec, a Miloš Aćimović je pogodio mrežu Miškića, pa se sa tim rezultatom otišlo na pauzu.

Drugo poluvrijeme dobro su počeli domaći fudbaleri. U 51. minuti su zaprijetili. Pokušao je Aćimović glavom, ali je lopta otišla pored gola, da bi tri minute kasnije Široki Brijeg stigao do novog vođstva na današnjoj utakmici. Kristijan Mandić je izašao sam ispred Vukanovića, a onda je lagano zatresao mrežu Leotara.

Nakon drugog gola Širokog Brijega, domaći su pokušali doći do svoje igre i vratiti se u meč, ali u tome nisu uspjeli, pa su u 71. minuti primili i treći pogodak na današnjem meču. Nakon jednog kontranapada, Ivan Ikić je izašao sam ispred golmana Leotara i loptu plasirao pored nemoćnog golmana domaćih, što će se ispostaviti kao konačan rezultat na ovom meču.

FK Leotar - NK Široki Brijeg 1:3 (Aćimović 42', Mujan 15', Medić 54', Ikić 71').