Odlična utakmica u Istočnom Sarajevu: Slavija i Željezničar podijelili po bod

Fudbaleri Slavije i Željezničara podijelili su po bod u utakmici 13. kola Prve lige Republike Srpske odigravši u Istočnom Sarajevu 2:2.

Utakmica je igrana na pomoćnom terenu FK Slavija sa vještačkom travom zbog potopljenog glavnog terena uslijed obimnih kišnih padavina prethodnih dana, zbog kojih je voda ušla i u klupske prostorije.

Nije bilo nekih većih šansi u prvom dijelu utakmice. Gosti u 29. minutu koriste jednu grešku Slavijine odbrane, Staša Baštić je pobjegao po lijevoj strani, sve je to lijepo ispratio Danilo Teodorović u sredini, sačekao odličan pas Baštića i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Nakon toga Slavija ima dobru šansu. Milan Muminović je oboren tik pred kaznenim prostorom, a šut Nikole Bjeloša iz slobodnog udarca sigurno hvata Krstan Bunić.

Mogli su gosti da uduplaju prednost u finišu prvog poluvremena. Dobio je ponovo Staša Baštić loptu, uspio je da izbaci iz ravnoteže Gorana Popovića, pronađe prostor za šut, a lopta prolazi tik pored stative i završava u gol autu.

Gosti do drugog pogotjka stižu u 55. minutu utakmice. Darko Banjac je pobjegao po lijevoj strani i lako matirao Ninu Nedžibovića za 2:0.

Tek tada Slavija počinje da se pojavljuje u ovom susretu i kreće ozbiljnije ka golu Krstana Bunića. To im se isplatilo u 65. minutu utakmice. Milan Muminović i Nikola Bjeloš su kratko kombinovali na korneru, a Bjeloš filigranski precizno pogađa kontra rašlje Bunićevog gola za 1:2.

Mogla je Slavija odmah nakon toga i izjednačiti. Sve su lijepo uradili domaći fudbaleri, Đorđe Avdalović natrčava na povratnu loptu, ali šutira tik iznad prečke.

Što nije uspio Avdalović jeste Amar Beširević u 76. minutu utakmice. Milan Muminović je izveo slobodan udarac, a Amar Beširević, koji je ušao samo desetak minuta ranije u igru pogađa glavom za 2:2 pored uspavane odbrane gostiju.

Do potpunog preokreta Slavija umalo stiže u 80. minutu utakmice. Oduzeli su loptu domaći fudbaleri gostima i Milan Muminović je proslijedio za Nikolu Bjeloša, ovaj se namjestio, ali pogađa stativu Bunićevog gola. Potpuna opsada gola nastavljena je i poslije toga, pa dva napada kasnije Marko Mitrašinović šutira, a Bunić sa crte odbija loptu do stative i spašava svoj gol.

U finišu utakmice bila je to jedna borba spuštenih gardova i jednih i drugih. Pokušale su obje ekipe stići do pobjede, a Slavija je umalo uspjela u svojoj namjeri u sudijskoj nadoknadi utakmice kada ponovo poslije prekida Slavija ima fenomenalnu šansu, Amar Beširević je opet šutirao, ali Krstan Bunić sa gol linije izbacuje loptu i ostavlja bod svojoj ekipi.

SLAVIJA – ŽELJEZNIČAR ST 2:2 (0:1)