Prvi poraz Partizana

U 4. kolu 7 Days Evrokupa, crno-beli su na gostovanju u Andori izgubili od domaćeg tima rezulatom 61:60 (16:12, 8:20, 24:8, 13:20). Sledi derbi protiv Crvene zvezde MTS.

Nakon deset uzastopnih pobeda, košarkaši Partizana su u Andori doživeli prvi poraz u sezoni 2021/22. U neizvesnoj završnici meča, crno-beli su imali svega tri sekunde nakon promašaja domaćih sa linije slobodnih bacanja da organizuju napad za pobedu. Aleksa Avramović je pokušao sa više od pola terena, ali nije pogodio i pobeda je pripala domaćem timu.

Od početka susreta, jasno je bilo da će utakmica biti izuzetno tvrda jer su u uvodnih 3 minuta i 50 sekundi, timovi postigli svega 6 poena. (2:4 u korist crno-belih). Do isteka prve deonice, domaći tim je preokrenuo rezultat i prvu četvritinu završio sa prednošću od 16:12. U narednih 10 minuta, crno-beli su boljom igrom u oba pravca sveli protivnika na svega ostam postignutih poena. U dva navrata tokom druge četvrtine, Partizan NIS je imao i 11 poena prednosti, da bi se na petnaestominutnu pauzu između dva poluvremena otišlo sa rezultatom 24:32.

U trećoj četvrtini, Andora je postigla jednak broj poena kao tokom čitavog prvog poluvremena. Sa +8, crno-beli su posle 10 minuta igre došli na -8, pred odlučujuću četvrtinu. U poslednjem periodu, domaći tim je uglavnom imao blagu prednost koju su crno-beli jednom preokrenuli i pred kraj meča došli u situaciju da dođu do pobede. Ipak, nakom već opisane završnice meča, trijumf je pripao domaćem timu.

Posle utakmice, trener Partizana NIS, Željko Obradović je izjavio:

"Čestitam Andori na trijumfu, očekivali smo težak meč. Imali smo mnogo oscilacija, mnogo nas je koštala ta treća četvrtina. Na kraju je pobeda pripala boljem timu. Imali smo mnogo uspona i padova, neodstatak koncentracije u ključnim momentima. Mladi igrači su napravili dosta grešaka, ali i oni koji nisu tako mladi. Imali smo previše promašaja za tri poena, nismo dobro igrali. Imali smo samo šest asistencija. Borili smo se do kraja i na to ne mogu da se žalim, igrači se uvek bore i na tome želim da im se zahvalim. Ali nije bilo dovoljno za pobedu. Pokušali smo da razumemo njihov stil igre u odbrani, nismo imali dobro pozicioniranje u nekim trenucima. Kretanje lopte je bilo previše sporo, nedostajala nam je brzina u tom segmentu", istakao je Obradović.

Andora ; Miler-Mekintajer 11, Pauli 10, Lovet, Hana 2, Nua 2, Nakić, Dijanj 4, Kraford 7, Kolom, Jelinek 10, Morgan, Arteaga 15

Partizan NIS; Kuruc 2, Panter 13, Ledej 12, Zagorac, Avramović 8, Koprivica 2, Dangubić 2, Smailagić 7, Mur 6, Glas, Trifunović 2, Madar 6

Izvor: KK Partizan (Foto: Albert Martin, video: Euroleague)

Joventut 76 : 67 Turk Telekom
MoraBanc Andorra 61 : 60 Partizan
Lietkabelis 96 : 100 Hamburg Towers
Metropolitans 92 93 : 80 Dolomiti Energia Trento
Slask : Lokomotiv Kuban