Parni valjak savladao Lijetkabelis

Crno-beli su u Štark areni savladali litvanski tim Lijetkabelis 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17)

Crno-beli su savladali Lijetkabelis sa 84:77 i tako se vratili na pobednički kolosek nakon dva poraza. U prvoj ovosezonskoj utakmici koju su u okviru Evrokupa odigrali u Štark areni, crno-beli su tokom čitavog meča imali prednost, a iako je rival konstantno uspevao da održava rezultatski priključak, meč je definitivno rešen u poslednjem minutu, kada su Panter i Dangubić postavili konačan rezultat. Ovim trijumfom, Partizan NIS je zadržao maksimalan učinak pred svojim navijačima, pošto ove sezone nije doživeo nijedan poraz kod kuće na šest odigranih utakmica, računajući oba takmičenja u kojima učestvuje.

Od samog starta utakmice, Parni valjak je nametnuo svoj ritam i tokom prve četvrtine je stekao devet poena prednosti, a uvodnih deset minuta crno-beli su vodili sa 20:14. Druga deonica donela je i prvu dvocifrenu prednost za ekipu Partizana, ali su gosti iz Litvanije uspeli da se približe na svega poen zaostatka do odlaska na petnaestominutnu pauzu između druge i treće četvrtine. (39:38)

U nastavku susreta crno-beli su vrlo brzo ponovo stigli do dvocifrene prednosti, a sa sedam vezanih poena na početku poslednje deonice i do maksimalnih +13. Ipak, rival je sa nekoliko pogodaka sa distance uspeo da se približe na 80:77. Tada su usledili opisani pogoci Pantera i Dangubića, za konačnih 84:77.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener crno-belih Željko Obradović je rekao:

"Igrali smo dosta dobro u pojedinim delovima utakmice. Lako smo uspevali da steknemo desetak poena prednosti, ali smo im takođe dosta lako dopuštali da uhvate rezultatski priključak. Cela utakmica je bila obeležena usponima i padovima, a to je problem koji nas prati. Insistiram na koncentraciji, ali ponekad ne razumemo kako želimo i kako treba da igramo odbranu. Pripremali smo se za to da šutiraju mnogo trojki, prosečno oko 28 po meču, ali je večeras ta brojka bila i veća, pošto su šutnuli 34 trojke. Bez obzira na sve, ostvarili smo važnu pobedu. Čestitke igračima na trijumfu, kao i publici koja je došla da nas podrži večeras", rekao je Obradović.

Partizan NIS: Panter 11, Kuruc, Ledej 19, Zagorac, Avramović 12, Koprivica 12, Dangubić 2, Smailagić 13, Miletić, Mur 2, Glas 13, Trifunović

Lijetkabelis: Vajčunas, Radičević 9, Kalaicakis 8, Gijedraitis, Lipkevičijus 7, Maldunas 8, Žemaitis 12, Beržins 12, Orelik 19, Vasilijauskas, Gagić 2

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV)

Turk Telekom : Lokomotiv Kuban
Dolomiti Energia Trento 81 : 77 Slask
Hamburg Towers 84 : 94 Metropolitans 92
Partizan 84 : 77 Lietkabelis
Joventut 90 : 80 MoraBanc Andorra