Meleg presudio Prijedorčanima

Fudbaleri Borca savladali su Rudar iz Prijedora u 17. kolu Premijer lige sa minimalnih 1:0.

Čovjek odluke u krajiškom derbiju bio je Dejan Meleg. On je u 27. minuti prelijepu akciju svoga kluba krunisao pogotkom. Jovo Lukić se izvukao lijevo, centrirao idealno za Gorana Zakarića koji spušta loptu za Melega, a ovaj nije propustio tu situaciju.

Generalno, od ovog derbija očekivalo se i više, ali na kraju jedan pogodak je presudio. Nije bilo ni mnogo šansi u ovom meču. Borac ih je definitivno imao više i konkretnije su bile, naročito na samom kraju, kada prvo Ilija Danilović uspijeva da otkloni opasnost ispred Jove Lukića i izbaci loptu u korner. Da je ta lopta prošla sigurno bi bilo 2:0. Nakon tog kornera, u prilici je Aleksandar Subić, ali Nemanja Šćekić interveniše, da bi u nastavku akcije Bošnjak pogodio stativu, ali je on bio u ofsajdu, pa i da je postigao gol on bi bio poništen.

Na kraju, vrijedna pobjeda Borca kojom ispunjavaju prvu trećinu svoga cilja, a to je devet bodova iz posljednje tri utakmice.

Posušje 1 : 0 Leotar
Tuzla City 0 : 2 Zrinjski
Borac 1 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 2 : 0 Radnik
Sarajevo 1 : 0 Sloboda
Velež 1 : 1 Široki Brijeg