Fa kup: Preokreti Hadersfilda i Kristal Palasa, Fulam prošao u produžetku

Fudbaleri Hadersfilda plasirali su se u četvrtu rundu FA kupa. ''Terijeri'' su savladali Barnli i to nakon preokreta.

Barnli je odlično otvorio susret. Dvije šanse nije iskoristio Džej Rodrigez ali treću jeste te je Barnli poveo. U završnici prvog poluvremena, Hog je propustio dobru priliku za goste. U nastavku, prvu šansu imao je Koroma ali nije donio izjednačenje Terijerima. Ipak, u 74. minuti se iskupio te je pogodio za 1-1. Golom Tomasa u 87. minuti, Hadersfild je došao do preokreta. U nadoknadi je sjajnu šansu imao Tarkovski ali nije donio izjednačenje Barnliju.

Preokret je viđen i na meču između Milvola i Kristal Palasa. Milvol je poveo golom Benika Afobea. U nastavku, Palas pravi preokret. Prvo je Olise pogodio za 1-1 da bi preokret ekipi Patrika Vijere donio Mateta.

Produžeci su viđeni na meču Bristol Sitija i Fulama. Iako je bilo prilika, meč je završen rezultatom 0-0. Otišlo se u produžetku a junak za Fulam bio je Hari Vilson koji je bio strijelac jedinog gola, u završnici prvog produžetka.