FA kup: Lester i Brentford sigurni, trećeligaš šokirao Njukasl kraj i za Paunov Reding

Fudbaleri Lestera savladali su Votford sa 4-1 u trećoj rundi FA kupa.

Meč je sjajno počeo za Votford. Golom Tilemansa poveli su sa 1-0 u sedmoj minuti. Golom Medisona nakon sjajne akcije, Lester je poveo sa 2-0. Pedro je vratio Votford u igru. Međutim, u nastavku je Lester sa još dva gola došao do trijumfa. Barns i Olbrajton su bili strijelci.

Ubjedljiv je bio i Brentford. Oni su sa 4-1 savladali Port Vejl. Prvi gol je dao Fors a trostruki strijelac bio je Mbeumo dok je Harat bio strijelac za domaće. Veliko iznenađenje priredio je Kembridž. Trećeligaš je golom Ajronsajda savladao Njukasla u gostima sa 1-0.

Reding Veljka Paunovića eliminisan je iz daljeg takmičenja. Bolji od Redinga bio je šestoligaš Kiderminster. Poveo je Reding golom Puškaša ali su Ostin i Morgan-Smit donijeli preokret niželigašu.