Bitne pobjede favorita, Sautempton u velikoj seriji

Fudbaleri Liverpula upisali su pobjedu u 26. kolu Premijer lige. Ekipa Jirgena Klopa savladala je Norič sa 3-1.

U prvom poluvremenu Liverpul je bio bolji ali nije bilo golova. U nastavku, šok za Liverpul. Golom Rašice gosti su poveli. Ipak, Liverpul nije dozvolio iznenađenje. Golovima Manea, Salaha i Diaša, Liverpul je napravio preokret.

Bitnu pobjedu u borbi za Ligu šampiona ostvario je i Arsenal. Ekipa Mikela Artete savladala je Brentford sa 2-1. U prvom poluvremenu Arsenal je bio bolji ali nije bilo golova. U nastavku, pogađali su Smit Rouv i Saka. U poslednjoj minuti susreta, gosti su preko Norgorda smanjili na 2-1.

Čelsi se dugo mučio sa Kristal Palasom ali su golom Ziješa došli do minimalne pobjede. Sautempton je i deseti meč uzastopno ostao neporažen. Ekipa Ralfa Hazenhutla savladala je golovima Armstrona i Longa Everton sa 2-0.

Barnli je deklasirao Brajton sa 3-0 u gostima, Votford je kao gost savladao Aston Vilu sa 1-0 dok su u prvom meču dana Vest Hem i Njukasl odigrali 1-1.