Poraz Dervente u posljednjim sekundama od Kozare

Foto screen facebook

Rukometaši Dervente poraženi su 27:28 u Gradišci od ekipe Kozare u 2. kolu Kupa Republike Srpske.

Vrlo izjednačeno prvo poluvrijeme, sa čak 32 pogodka igralo se u gradiškoj Areni i na odmor se otišlo sa izjednačenjem 16:16. Igrao se dobar rukomet, a treba izdvojiti dobru rolu Gojko Topića na golu gostiji sa 11 odbrana.

U nastavku, Derventa otvara bolje susret, ali u finišu domaćin uspjeva da pređe u prednost . Desni bek domaćih Jovic Kutić tri sekunde prije krsja postigao je gol za 28:27, ispostaviće se, konačan rezultat iako je u preostalom vremenu Goran Zemunović praktično sa centra pogodio mrežu domaćih, arbitri su odlučili da ga ne priznaju. Procijenili su da lopta nije prešla gol liniju prije isteka 60. minuta meča, a protesti gostiju bili su uzaludni.

Ovako je izgledala završnica meča!

Posted by Rukometni klub Derventa on Sunday, February 27, 2022

Susret su obilježile odlične partije golmana, Topića koji je sakupio 13, te čuvar mreže domaćih Kovačević 17.

U redovim Kozare istako se Savić sa sedam pogodaka, a kod gostiju Mišanović sa 9 golova.