Ubjedljive pobjede Aston Vile i Čelsija, bitne pobjede Njukasla i Brentforda

Fudbaleri Čelsija upisali su pobjedu u 28. kolu Premijer lige. Ekipa Tomasa Tuhela savladala je Barnli u gostima sa 4-0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. U nastavku, Čelsi je do nogu dotukao rivala. Prvo je pogodio Ris Džejms. Nakon toga, dva gola postigao je Kai Haverc. Konačan rezultat postavio je Kristian Pulišić.

Istim rezultatom Aston Vila je savladala Sautempton. Prvi pogodak djelo je Votkinsa. Daglas Luiz pogodio je za 2-0. I treći gol je dao Brazilac ali ovaj put Kutinjo. Konačan rezultat postavio je Deni Ings.

Njukasl je sa 2-1 savladao Brajton te je nastavio sa sjajnim igrama. Poveli su golom Frejžera dok je Šer pogodio za 2-0. Dank je vratio goste u igru ali nisu imali snage za preokret. Sa tri gola Tonija, Brenford je sa 3-1 savladao Norič za koji je gol postigao Puki.

Kristal Palas je golovima Matete i Zahe savladao Vulvse u gostima sa 2-0.

Aston Villa 4 : 0 Southampton
Burnley 0 : 4 Chelsea
Liverpool 1 : 0 West Ham United
Leicester City 1 : 0 Leeds United
Manchester City 4 : 1 Manchester United
Newcastle United 2 : 1 Brighton & Hove Albion
Norwich City 1 : 3 Brentford