Kalinovik i Tango opet na ravne časti

Futsaleri Kalinovika i Tanga podijelili su po bod u utakmici 12. kola Druge lige Republike Srpske grupa "Jug" odigravši u Vojkovićima 5:5.

Bila je ovo zanimljiva utakmica,a a drama je bila na vrhuncu do samog kraja, no na kraju ipak podjela bodova. Kalinovik prvi dolazi do vodstva kada u 8. minuti na prekidu Marko Ćeranić ostaje sam na drugoj stativi i pogađa za 1:0. Dvije minute kasnije već je 2:0. Goran Macan je odbranio jedan pokušaj domaćih fudbalera, a onda preko čitavog terena šalje loptu "kao kap" u mrežu Tanga za 2:0.

U 14. minuti Tango smanjuje, strijelac Jasmin Ligata, ali Branko Aleksić četiri minuta kasnije pogađa za 3:1 i to je rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio pripada Tangu, prije svega Nijazu Mulahmetoviću koji sa dva precizna šuta sa distance postiže dva gola za 3:3. Potpuni preokret Tangu donosi Srđan Milošević u 29. minuti i Tango vodi po prvi put, 4:3.

U 36. minuti još jedan eurogol Kalinovika. Ovaj put, Pavle Sladoje topovski šutira i lopta završava u mreži za 4:4, da bi Dimitrije Ostojić donio potpuni preokret Kalinoviku ponovo, 5:4. Srđan Milošević jako lijepim golom vraća egal, 5:5, a onda Tango ima dva kaznena udarca za pobjedu. Prvo šut Mulahmetovića brani Macan, a onda na dvije sekunde do kraja poslije igranja rukom domaćeg igrača Amer Hadžić šutira pored gola.

Kalinovik je finiš utakmice dočekao i sa dva crvena, prvo zbog loše izmjene drugi žuti dobija Branko Aleksić, a potom je i Dejan Koprivica pocrvenio zbog vrijeđanja sudija.

KMF KALINOVIK - KMF TANGO 5:5 ( 3:1)
Dvorana OŠ "Aleksa Šantić"
Gledalaca: 50
Sudije: Marko Domazet i Mladen Popović (oba I.Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Ćeranić 8, 2:0 Macan 10, 2:1 Ligata 14, 3:1 Aleksić 18, 3:2 Mulahmetović 24, 3:3 Mulahmetović 26, 3:4 Milošević 29, 4:4 P. Sladoje 36, 5:4 Ostojić 39, 5:5 Milošević 40
Žuti kartoni: P.Sladoje (Kalinovik), Ligata (Tango)
Crveni kartoni: Branko Aleksić 37, Dejan Koprivica 40 (Kalinovik)

KALINOVIK: Macan, Ćeranić, P. Sladoje, M. Sladoje, Kovačević, Koprivica, Galinac, Aleksić, Mandić, Tepavčević, Ostojić

TANGO: Čampara, Hadžić, Ligata, Mulahmetović, Milošević, Popovac, Kovačević, Urta, Lindov, Pirić, Međo

Medicinski fakultet 4 : 4 Radnički
Nevesinje 2 : 2 Tango 2
Ljubinje 12 : 10 Kalinovik