Debakl lidera, Vigan sve bliži vrhu

Za vikend je odigrano 39. kolo u Ligi 1. Bilo je veoma interesantno a sve je bliža smjena na vrhu.

Lider na tabeli, ekipa Roterama, doživio je debakl protiv Šruzberija kući. U prvom poluvremenu Judo je donio vodstvo gostima a MekDonald je dobio crveni kod domaćih. U nastavku, Benet i Boumen postavili su konačnih 3-0 za Šruzberi.

Vigan je iskoristio kiks lidera te je pobjedom došao na samo bod zaostatka uz dva meča manje. Latiksi su sa 4-1 savladali Morkamb. Golovima Magenisa i Kera, vodili su 2-0. Konoli je u nastavku vratio goste u igru ali su Kin i Hamfris donijeli pobjedu Viganu.

Portsmut i Vikomb odigrali su 0-0 baš kao i Linkoln i Sanderlend. Bez golova je bilo i na duelima Džilingema i Šefild Venzdej te Flitvud i Donkaster. Golom O'Hare, MK Donsi savladali su Kembridž sa 1-0.

Prvi na tabeli je Roteram sa 80 bodova, Vigan ima bod manje i dva meča manje a Donsi su treći sa 76 bodova. Vimbldon ima 33 boda na dnu, Morkamb ima 32, Donkaster 30 a Kru 25 bodova.