Sloboda porazila Jedinstvo

Sloboda - Jedinstvo

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 22. kolu Druge lige - grupa „Zapad“ na „Lukama 1“, pobijedili su odlični sastav Jedinstva iz Žeravice sa 2:0.

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, mada su se gosti predstavili kao dobra i organizovana ekipa, koja se se organizovano branila i brzim kontranapadima pokušavala da ugrozi gol Slobode. I da su odnijeli bod u Žeravicu ne bi bilo nezasluženo.

Sloboda je došla u vodstvo u 78. minutu golom agilnog Slavaka Anđelića. On je jednu odbijenu loptu iz kornera udarcem smjestio u mrežu Stefana Đakušića, za slavlje domaćih navijača.

Gosti su protestovali kod glavnog sudija, smatrajući da je gol postignut dok je jedan njihov igrač bio na zemlji povrijeđen i držao se za glavu.

Pitanje pobjednika u 84. minutu riješio je Srđan Eskić. Njega je idealno proigrao Slaviša Maksimović, a Eskić lob udarcem pogodio mrežu Jedinstva. Na taj način se donekle iskupio za lošu partiju na ovom meču.

Fudbaleri Slobode u meč su ušli dosta ležerno, a i pored takve igre u prvom poluvremenu imali su tri stopostotne prilike za gol, koje nisu iskoristili Ognjen Soldat, Srđan Eskić i Aleksandar Gavrić. Gosti su tek dva minuta prije kraja poluvremena prvi put uputili šut prema golu Njegoša Zeljkovića.

U drugom poluvremenu druga priča na tarenu. Fudbaleri Slobode zaigrali su organizovanije, agilnije, energičnije, brže i sa tačnim pasovima, što je urodilo plodom, jer su prilike za gol iskoristili Anđelić i Eskić.

I u ovom meču do izražaja je u završnici utakmice došla bolja fizička sprema fudbalera Slobode. Treba reći da je Jedinstvo i Sloboda u ovo meču bili lišeni usluga po nekoliko prvotimaca.

Šef stručnog štaba Slobode Darko Maletić, zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe, posebno u drugom poluvremenu.

-Važna pobjeda jer smo prekinuli niz loših rezultata u poslednje dvije utakmice. Izuzetno teška utakmica, gosti su se uglavnom branili. U prvom poluvremenu nije to bilo baš toliko loše, ali nam je falio brži protok lopte. Izgledalo je to dosta sporo i imali smo dosta tehničkih grešaka. Generalno mislim da je zaslužena pobjeda. Možda smo, da kažem bili za jedan gol bolji, ali važno je da smo pobijedili. Jedinstvo je dobra ekipa, koja je odlično vođena od Velimirom Stojinića, koji je ekipu dobro posložio. On je bio moj trener i koji je najzaslužniji za ono što sam napravio u svojoj karijeri. Sigurno mu mnogo dugujem i drago mi je da sam bio u situaciji da protiv njega vodim ekipu. Idemo dalje! Nastavljamo ritam i u narednom kolu gostujemo Proleteru u Tesliću, gdje nas očekuje izuzetno teška utakmica. Nastojaćemo da skupimo što više bodova do kraja sezone – kaže Maltić.

Trener gostiju Velimir Stojnić, zadovoljan je igrom svoje ekipe koja je bila na domak povoljnog rezultata na „Lukama“.

-Čestitam Slobodi na pobjedi. Mi smo danas došli ovdje bez pet igrača, zbog povreda i bolesti. Tako da smo bili primorani da napravimo jednu improvizaciju koja je dosta dobro izgledala na trenu. Utakmica tvrda, sa dosta duela. Prvi gol  što je dala Sloboda moram reći  da je nekorektan. Naš igrač leži na terenu i drži se za glavu i igrači očekuju da neko izbaci lopotu van terena. Međutim, igrač Slobode šutira i postiže gol. Međutim, nema veze Slobodi opet čestitam. Ja sam zadovoljan sa ovim što smo pokazali na terenu. Tvrda i taktički zahtjevna utakmica na viskom nivou, a obe ekipe su solidno odigrale - kaže Stojinić.

U narednom kolu fudbaleri Slobode gostuju u Tesliću kod ekipe Proletera, a Jedinstvo je domaćin ekipi Dubrava.