Ubjedljiv poraz kadeta Slavije, juniori minimalno izgubili na Grbavici

Foto Vaske

Omladinci Slavija nisu imali previše uspjeha u 23. kolu Omladinske lige "Centar 1" za kadete i juniore jer su doživjeli dva poraza od vršnjaka Željezničara. Ekipe su nastupile u oslabljenom sastavu jer je za seniorski tim otišlo nekoliko standardnih prvotimaca juniorske ekipe, tako da su i juniori, ali i kadeti bili primorani na tumbanje sastava.

Kadeti Slavije proveli su se kao bosi po trnju u komšijskom derbiju, Željezničar je slavio pobjedu 7:0. Već u drugoj minuti Zlatan Zeničanin je načeo Sokolove, nastavio je u 12. minuti, a u 22. minuti već je bilo 3:0 kada je pogodio Bakir Karić.

U drugom poluvremenu domaći postižu još četiri gola. U 60. minuti strijelac je Emir Dugić, zatim devet minuta kasnije pogađa Faris Kulovac, da bi u 76. minuti sa penala pogodio i Benjamin Babić. Konačnih 7:0 drugim golom postavlja Emir Dugić.

Juniori Željezničara su slavili minimalnu pobjedu od 1:0, a jedini gol dao je Ubejd Topuz.

ŽELJEZNIČAR - SLAVIJA 1:0 (1:0) JUNIORI
Pomoćni teren stadiona Grbavica
Gledalaca: 30
Sudija: Ernis Džemidžić (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Topuz 37
Žuti kartoni: Ćosić (Željezničar)

ŽELJEZNIČAR: Busuladžić, Hošić, Durić, Zukanović (od 74. Kolić), Hadžić, Topuz, Omeragić (od 78. Uzunović), Muhić (od 78. Milić), Buljubašić (od 64. Ferhatović), Ćosić, Kustura (od 78. Čaušević)

SLAVIJA: Vlačo, Gojković, Močević, Jevtović, Šehovac, Aškraba, Cvijetić, Golijanin, Todorović, Ristivojević, Divčić

ŽELJEZNIČAR - SLAVIJA 7:0 (3:0) KADETI
Sudija: Senad Heljić (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Zeničanin 2, 2:0 Zeničanin 12, 3:0 Karić 22, 4.0 Dugić 60, 5:0 Kulovac 69, 6:0 Babić 76p, 7:0 Dugić 88.
Žuti kartoni: Zeničanin (Željezničar), Maksić, Savić (Slavija)

ŽELJEZNIČAR: Stjepić, Hodžić, Kulovac, Babić, Karić (od 70. Merdžanović), Babaluk, Dugić, Zeničanin (od 70. Džebo), Gušić (od 75. Kamberović), Džano (od 75. Kulović), Hadžiahmetović (od 75. Bajrić)

SLAVIJA: Savić, Taušan, Pušara (od 62. Ristić), Maksić (od 68. Marčetić), Vučinić (od 68. Kuzman), Simić, Vukmanović (od 46. Elez), Forcan (od 46. Drugovac), Lubura, Turković (od 62. Trifković)

Igman 1 : 4 Famos
Sutjeska 1 : 2 Ilijaš
Novi Grad 1 : 1 Baton
Željezničar 1 : 1 Rudar
Slavija 0 : 5 Bosna