Igman lako pao

Kadeti Željezničara

Pioniri i kadeti Željezničara su ovog vikenda na Grbavici ugostili vršnjake Igmana iz Konjica i ostvarili dvije ubjedljive pobjede

Kadeti Željezničara su u 12. kolu U17 Premijer lige BiH savladali goste iz Konjica sa ubjedljivih 9:1, a debakl gostiju uslijedio je u drugom poluvremenu.

Sve je krenulo od primljenog gola u posljednjoj minuti prvog poluvremena, kada iz penala pogađa Sanin Mešić. Taj gol kao da je presjekao goste, pa u sedam minuta drugog dijela primaju tri gola. Dva puta je strijelac bio Arman Džafo, jednom je pogodio Amar Hamidović.

Na kratko se u 68. minuti gosti vraćaju golom Emraha Mandžuke, ali onda slijedi potop do kraja. Pogađali su Džan Jahić, Alem Džafić, Said Topalović, Vedran Đorda i još jednom Sanin Mešić za kraj utakmice.

Pioniri Željezničara su slavili pobjedu 6:0, a i oni su potopili rivala u drugom poluvremenu. Samo jedan gol viđen je u prvom dijelu, a strijelac je bio Eldar Godinjak. U nastavku susreta hattrick postiže kapiten Aldijan Korora, a u strijelce se upisuju još i Benjamin Avdić, te Galib Salan za konačnih 6:0.

Željezničar 1 : 2 Zvijezda 09
Igman 0 : 5 Sarajevo
Sloga 0 : 4 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Zrinjski
Posušje 2 : 0 Gošk
Tuzla City 0 : 0 Velež