Dorian Kuruzović kao Oleg Saljenko i Petar Jelić

Dorian Kuruzović

Minulu Veliku subotu sjajnim nastupom u dresu trnske Sloge obilježio je mladi napadač Dorian Kuruzović koji je u meču protiv Poleta 1926 iz Broda postigao pet golova, kao što je svojevremeno, u avgust 2014. u dresu beogradskog Rada Petar Jelić, sada predsjednik FK Modriča Alfa, uspio da zabilježi isti skor.
Poslije prvih 45 minuta Brođani su vodili 1:0, a u nastavku je postojao samo jedan tim, tačnije jedna fudbaler – Dorian Kuruzović. On je za šeet minuta, od 61 do 66. postigao het-trik, da bi još pogađao u 73. i 82. minutu. Ovaj skor u jednoj utakmici postigao je još Oljeg Saljenko, napadač Rusije na Svjetskom prvenstvu 1994. godine u grupnoj fazi takmičenja protiv Kameruna (6:1).
Svoju goleadu protiv Voždovca u pobjedi (6:1) Petar Jelić je započeo već nakon osam minuta igre. Pogodio je za 1:0, a zatim je pogađao još tri puta u prvom poluvremenu. Redom je postizao pogotke u 23. i 29. te u 44. minuti za uvjerljivih 4:0 na poluvremenu. Do petog gola Jelić je postigao u 53. minutr, a dva minuta kasnije je nekadašnji kapiten mlade selekcije BiH napustio igru.

Sloga (T) – Polet 1926    5:1 (0:1)

Stadion: Sloge u Trnu. Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor). Strijelci: 0:1 Jovičić (35), 1:1 Kuruzović (61), 2:1 Kuruzović (65), 3:1 Kuruzović (66), 4:1 Kuruzović (73), 5:1 Luruzović (82). Žuti kartoni: Ivić (Sloga), Đurić, Đekanović (Polet 1926).
SLOGA (T): Gašić, Grozdanić, Marjanović, Tučić (od 35. Todorić), Vidimlić, Stanković, Kuruzović (od 84. Marčetić), Aćimović (od 84. Radovanović), Ivić, Vuković (od 70. Ne. Jokanović), Gaćeša.
POLET 1926: Lučanović, S. Bardak, Petrić, Đekanović, Miličić (od 68. Đurić), P. Bardak, S. Grozdanić, M. Grozdanić (od 78. Vukičević), Teodosić (od 63. Ignjatić), Jandrić, Jovičić.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo