Orlovi iščupali trijumf

Orlovi su pobijedili Play Off četvrtoj utakmici finala Prvenstva BiH koja se igrala u Skenderiji i izjednačili u seriji na 2-2. Odluka o prvaku tako će pasti u petoj utakmici.

Play Off odlično otvara utakmicu, ostvaruje vodstvo od 7:0, ali uz seriju promašenih zicera otvara mogućnost Orlovima da se vrate iz nokdauna.

Uslijedila je rezultatska klackalica, da bi prva četvrtina bila zaključena s minimalnom prednošću gošći od 12:13.

U drugoj dionici Orlovi su bolja ekipa, u nekoliko navrata ostvaruju prednost od sedam poena razlike (22:29, 24:31), da bi na poluvrijeme Banjalučanke otišle sa plus 4 (27:31).

Početkom drugog poluvremena domaće igračice serijom 5-0 ponovo prelaze u vodstvo (32:31), a zatim s dvije vezane trojke reprezentativke BiH Nikoline Džebo kreiraju distancu od 38:33.

Upravo je Džebo novim tricama dovela svoj tim i do prednosti od 47:38, a pred kraj treće četvrtine Play Off je vodio i sa 11 poena razlike (51:40).

Serijom 8-0 Orlovi smanjuju na 51:48 i vraćaju neizvjesnost u utakmicu. Pet minuta prije kraja rezultat je izjednačen (53:53), da bi Orlovi trojkom Milice Zeljković prešli u vodstvo (55:56).

Uslijedila je drama u finišu. Dosuđen je nesportski faul nad Silov na 20 sekundi prije kraja, a igračica Play Offa pogađa oba penala za 59:58, ali u sljedećem napadu Rajić ubacuje polaganje za 59:60 na sekundu prije kraja.

Zadnju sekundu Play Off nije iskoristio, pokušaj Džebo iscurio je iz koša, meč je tim rezultatom i zaključen.

Najefikasnija u pobjedničkim redovima bila je Marina Ristić sa 19 poena, 14 je dodala Vladinka Erak, a 12 Anđela Šipka. Kod Play Offa se sa 23 poena istakla Nikolina Džebo, a 12 je ubacila Samantha Roscoe.

Posljednji, peti, susret serije igra se u srijedu, u Banjaluci.