Domuzin srušio Progres

Sloboda - Progres 2:1

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u 26.kolu Druge lige -grupa „Zapad“ na „Lukama“ su pobijedili Progres 2:1.

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena jer su veći dio utakmice imali inicijativu i više prilika za gol. Istini za volju gosti su se predstavili u dobro izdanju,  imali su svoje prilike, koje nisu iskoristili. Da su  odnijeli bod ne bi bilo nezasluženo.

Naime, pri rezultatu 0:0 , u 22. minuti drugog poluvremena, najbolju priliku gostiju za gol prokockao je Dragoslav Vučić. On je sa nekih desetak metara iz šutirao prego gola golmana Stjepanovića.

Povele je Sloboda u 45 minutu, golom Dragana Domuzina. Srđan Eskić je  sa desne strane ubacio loptu u peterac, a Domuzin pored dvometraša u odbrani Progresa glavom smjestio loptu u mrežu Bekića. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu gosti kreću odlučnije u napad i takav plod igre je lopta u mreži Slobode.

Igrao se 64. Minut, jednu bezazlenu akciju gostiju iskomplikovao je lošom intervencijom domaći golman David Stjepanović. U nastavku akcije najbolji strijelac Progresa Milijan Budić postiže gol za 1:1.

On je iskosa s lijeve strane, pored jednog igrača Slobode oštro šutirao u bliži ugao golmana Stjepanovića, koji je loptu odbio u svoju mrežu.

Gol odluke u 79 minutu postigao je Dragan Domuzin, opet glavom pored visoke odbrane Progresa. Idealno je s lijeve strane centrirao Slavko Anđelić.

Inače, meč je bio bez velikog naboja, a domaći fudbleri su u utakmicu ušli malo opuštenije.

S druge strane gosti su igrali u „petoj“ brzini, pa su se fudbaleri Slobode dobro namučili da pobjede.

Sloboda je prva zaprijetila. U petom minutu Domuzin je bio u „mrtvoj“ prilici, ali je lopta završila par centimetara pored desne stative gola Bekića.

U 28 minutu tukao je Anđelić, lopta je nekoga zakačila od odbrambenih fudbalera Progesa i pogodila prečku.

Već smo opisali najbolju priliku gostiju u 22. minutu drugog poluvremena, koju nije iskoristio Vučić. Njemu se u 83. minutu revanširao Dragan Domuzin, koji je sa pet, šest metara šutirao pravo u golmana gostiju Bekića.

Šef stručnog štaba Slobode Darko Maletić, zadovoljan je pobedom ali ne i u cijelosti igrom svoje ekipe.

-Teška utakmica. Imali smo šansu Domzina u petoj minuti i da smo postigli gol  utakmica bi sigurno otišla u povoljnijem smjeru u našu korist. Ova utakmica je bila obrnuta u odnosu na onu sa Borcem u Šamcu, gdje smo dominirali stvarali šanse, a ostali bez pobjede. Bila je ovo  mnogo lošija utakmica. Moram da pohvali ekipu Progresa, koji su došli ratsrećeni i igrali dosta dobro. Bili su pokretljivi, ali mislim da smo mi odigrali ispod našeg nivova. Jedino gdje smo bili dobri je  rezultat. Uspjeli smo opet na  neki karakter da pri rezultatu 1:1 postignemo goli i pobijedimo. Moguće da nas je stigao umor, jer smo imali teške prethodne mečeve sa Goricom i Borcem. Neke igrače smo rotirali, neke odmarali za utakmicu sa Slogom u Srbcu. Idemo u Srbac da odigramo dobru utakmicu i da pokušamo do kraja šampionata osvojiti što više bodova. I mi i Sloga smo rasterećeni i želim da odigramo doru utakmicu. Teren u Srpcu je kvalitetan i očekujem dobru utakmicu- kaže Maletić.

Trener gostiju Dragan Glamočić, i pored poraza zadovoljan je igrom svoje ekipe, koja se mrkonjićkoj publici predstavila u dobrom izdanju.

-Čestitam igračima Slobode na pobjedi. Mislim da je ovo bila fina utakmica, da smo dobro igrali i pored svih problema koje smo imali oko sastava. U poluvremenu dvojica igrača su nam morali da idu na posao. Neki igrači su nam kasnili, jer je radni dan, a svi naši svi igrači su zaposleni. Mislim da smo pored svih nedaća dali svoj maksimum. Što se tiče Slobode to je dobra ekipa, uigrana i ima dobrog trenera. Želim im svaku sportsku sreću. Mi se okrećemo meču sa Dubravama i imamo kući još jedan zaostali meč. Opstanak je obezbijeđen i sa ove dvije pobjede kući bićemo u gornjem dijelu tabele - rekao je Glamočić.

Ukrina 2 : 2 Sloga (T)
BSK 2 : 0 Jedinstvo
Čelinac 2 : 0 Proleter
Polet 1926 2 : 3 Gorica
Dubrave 0 : 4 Borac
Sloboda 2 : 1 Progres
Željezničar 2 : 1 Sloga (S)
Laktaši 5 : 1 Brdo