Sloga gostoprimljiva, bodovi gostima

MRKONjIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 27. kolu Druge lige -grupa „Zapad“ u Srpcu savladali su Slogu 3:0.

Pobjeda Mrkonjićana je zasluženo, jer su odigrali solidan meč i do tri nova boda stigli, reklo bi se rutinski.

Domaći fudbaleri pokušavali su gostima da pariraju. Imali su i stopostotnu šansu preko Vedrana Nježića, ali je štoper Slobode Nikola Zec lotu izbacio sa gol linije.

Gosti iz Mrkonjić Grada bolje su otvorili meč i već u četvrtom minutu golom Dragana Domuzina poveli sa 1:0.

Sloboda je do drugog gola stigla minut prije kraje prvog poluvremena, a strijelac je bio štoper Nikoa Zec. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Gosti su sa  ofanzivnom igrom nastavili i u drugom poluvremenu i u 71. minutu postigli treći gol. Strijelac je bio Srđan Eskić, koji je u 35 minutu zamijenio mladog Aleksandra Gavrića.

Ispostavilo se da je to i bio konačan rezultat utakmice:Sloga - Sloboda 0:3.

Šef stručnog štaba Slobode Darko Maletić, za meč u Srpcu nije mogao da računa na Sinišu Maksimovića, koji je imao tri žuta kartona i na Sinišu Lazendića, koji ima problema zbog povrede.

Nakon vodstva od 3:0 Maletić, je u igru ubacio mlade fudbalere,Vasilija Pucvara i Vladana Todorovića. Rođeni su 2005. godine.

Darako Maletić je zadovoljan je igrom i pobjedom svoje keipe.

-Zaslužen naša pobijeda. Na terenu smo dominirali tokom cijelog meča i imali šansu da postignemo još koji pogodak. Dobra okolnost za nas je bila što smo baš na vrijeme postigli gol i onda je bilo sve lekeše. To nam je dalo mirnoću, da po odličnom terenu uspostavilo našu igru, što je rezultiralo sa još dva gola. U drugoj polovini drugom poluvremena iskoristili smo povoljan rezultat, pa samo u igru uveli trojicu naših momaka koji su rođeni 2005. godine, a koji predstavljaju budućnost našeg kluba. Čestitam mojim momcima i domaćinu na fer i korektnoj utakmici. Idemo dalje, okrećemo se novom meču sa Brdom na „Lukama“ i nadamo novoj pobjedi - kaže Maletić.

Zanimljivo je da Sloboda i Sloga gaje izuzetne sportske odnose, što pokazuje i ovaj meč koji je bio izuzetno fer i korektna, a Srpčani pravi domaćini. Uzvratili sugostoprimstvo, koje su imali u Mrkonjić Grada u u jesenjem dijelu šampionata. Tada je uprava Sloge poklonila monografiju kluba Mrkonjianima.

Laktaši 3 : 0 Ukrina
Brdo 6 : 1 Željezničar
Sloga (S) 0 : 3 Sloboda
Progres 3 : 0 Dubrave
Borac 3 : 0 Polet 1926
Gorica 2 : 1 Čelinac
Proleter 1 : 2 BSK
Jedinstvo 1 : 0 Sloga (T)