Maletić zadovoljan bodom

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode Nova Banaka, u prvoj utakmici Mtel Prve lige Republike Srpske u Gradišci su odigrali neriješeno sa Kozarom (0:0).

Tako su Mrkonjićani na debiju u Mtel Prvoj ligi osvojili veliki bod, a da su imali malo sreće možda su mogli i do pobjede. Naime ,u finišu meča Predrag Zekanović je pogodio stativu.

Istini za volju, domaći fudbaleri su u prvom poluvremenu propustili nekoliko prilika da savladaju  Davida Stjepanovića, koji je odlično branio.U prvih tridesetak minuta prvog poluvremena, bilo je vidljivo da su gosti iz Mrkonji Grada loše stajali na terenu, kao da  su bili impresionirani debijem u Prvoj ligi.

U drugom poluvremenu druga slika na tereni i znato angažovanije igra gostiju, koji su ozbiljno prijetili Modiću.

Šef stručnog štaba Sloboda Nova Banaka Darko Maletić, nije krio zadovoljstvo osvajanjem  boda na „vrućem“ terenu u Gradišci.

-U prvih pola sata utakmice igrali smo u nekom grču. Kozara je objektivno bilja bolja ekipa i zaslužili su da imaju prednost. U našim redovima se osjetilo, da je prva utakmica bila veliki izazov za neke igrače koji su igrali u nižem rangu takmičenja. U pauzi smo se sabrali, prestrojili dogovorili i mnogo energičnije ušli u drugo poluvrijeme. Imali smo dvije stopostotne prilike preko Ognjena Soldata i Predraga Zekanovića, koje nismo iskoristili. Zekanović je pogodio i stativu. Čestitam fudbalerima Kozare na fer i korektnoj igri, a moji momcima na osvojenom bodu. Meč u Gradišci je za nama i mi se okrećemo komšijskom derbiju sa Krupom, neredne nedjelje. Siguran sam da će taj meč biti praznik fudbala u Mrkonjić Gradu - kaže Maletić.

Sloboda (NG) 1 : 1 Slavija
Modriča 4 : 1 Podrinje
Omarska 0 : 1 Zvijezda 09
Kozara 0 : 0 Sloboda (MG)
Krupa 4 : 0 Rudar Prijedor
Laktaši 1 : 1 Željezničar
Tekstilac 0 : 0 Drina
Sutjeska 3 : 1 Ljubić