Borac ''prošao'' Brdo

OFK Brdo

Fudbaleri dubičkog Borca opravdali su ulogu favorita u susretu 2. kola Druge lige, Zapada. Za fudbalere Omladinskog fudbalskog kluba Brdo prevelik je bio hendikep izostanak dvojice standardnih prvotimaca, Harambašića i Miljevića.

Borac je od početka susreta diktirao tempo igre, dok su žuto - plavi vrebali prilike iz kontri  i polukontri. Prvi gol je postignut iz slobodnog udarca. U 15.minuti najbolji pojedinac utakmice Bunić sa nekih dvadesetak metara, preciznim udarcem prebacuje živi zid Brda i pogađa mrežu nemoćnog Babića.

Domaći su imali još nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Mogao je, ali nakon jednog naleta Kuridže , sudija nije poštovao prednost, iako je krilni napadač Brda bio u veoma izglednoj situaciji nakon što ga domaći fudbaler nije zaustavio niti prekršajem.

Domaćoj ekipi je i u drugom poluvremenu trebalo petnaest minuta za novu radost. Za 2-0 pogodio je Pralica u 60. minuti. Bio je to konačni rezultat susreta Borac -  Brdo.

Borac (KD) – Brdo 2:0 (1:0)

Kozarska Dubica:Stadion: stadion FK Borac K.Dubica. Gledalaca: 100. Sudije: Dejan Radić (Modriča), Strijelci: Neven Bunić 15', Predrag Pralica 60', [FK Borac (Koz. Dubica)]; Žuti kartoni: Emilko Janković 30', Nikola Zec 82', Mile Kovačević 88', Aleksandro Jaćimović 88', Nikola Pekić 88', [FK Borac (Koz. Dubica)]; Milan Bundalo 73', Dejan Mijić 88', [OFK Brdo (Hambarine)];

Borac (KD)Stefan Misimović (G) , Mile Kovačević , Stefan Blagojević (75. Srđan Lončar), Neven Bunić (82. Nemanja Škarić), Ilija Kovačević , Aleksandro Jaćimović , Nikola Pekić (K) , Nemanja Gavric , Nikola Zec , Emilko Janković , Predrag Pralica (89. Dian Halilović)

Brdo: Miloš Babić (G) , Manojlo Trkulja , Vahid Karupović (K) (80. Anes Vojniković), Edin Isaković , Zoran Miodragović , Miloš Sadžak (89. Benjamin Hodžić), Dejan Mijić , Danilo Kuridža , Milan Bundalo , Dino Dedić (46. Duško Karajica), Nemanja Vujatović (89. Ajdin Behlić)

Proleter 1 : 0 Ukrina
Gorica 3 : 2 Sloga (T)
Jedinstvo 5 : 1 Borac (Š)
Polet 1926 1 : 1 Čelinac
Borac (KD) 2 : 0 Brdo
BSK 3 : 1 Dubrave
Sloga (S) 2 : 1 FSA
Progres 1 : 1 Crni vrh