Pobjeda Gorice za treće mjesto

Fudbaleri Gorice iz Šipova savladali su u Čelincu domaći istoimeni tim rezultatom 3:2 i prvenstvo u sezoni 2022/23. su završili na trećoj poziciji iza prvaka Borca iz Kozarske Dubice i drugoplasiranog BSK-a.

Junak pobjede u Čelincu bio je dvostruki strijelac Branko Peno, dok se jednom u strijelce upisao i Stefan Bogosavljević. Dvostruki strijelac za domaćina bio je rezervista Milko Babić.

Čelinac – Gorica    2:3 (1:1)

Stadion: Sportski centar u Čelincu. Gledalaca: 40. Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor). Strelci: Babić u 42. i 88. minutu za Čelinac, a Peno u 13. i 74. i S. Bogosavljević u 72. minutu za Goricu. Žuti karton: Šikanić (Čelinac).
ČELINAC: Jović, Rađenović, Materić (od 78. Vuković), Amidžić, Dubravac, Jusić (od 78. Jagodić), Šikanić (od 78. Suvajac), Bajić, Đajić (od 30. Babić), Krminac, Knežević (od 66. Subić).
GORICA: Ilić, Peno, Grahovac (od 79. Rakita), Sakan, Sivonjić, Šobić (od 46. M. Jović), Jakšić, Malinović, Perak, S. Bogosavljević (od 76. D. Bogosavljević), Mešić (od 79. Plavšić).

Sloga (S) 2 : 0 Proleter
BSK 4 : 1 Progres
Borac (KD) 3 : 1 Crni vrh
Polet 1926 3 : 2 FSA
Jedinstvo 5 : 3 Dubrave
Gorica 2 : 1 Brdo