Mladost preokretom do bodova

Mladost je na najbolji  način otvorila novu sezonu pred svojim navijačima  i zabeležila ubedljivu pobedu protiv novajlije u ligi Hercegovca.

Nije sve teklo po planu Rogatičanima, u prvom delu ,bilo je dosta greški u poslednjoj liniji , pa su gosti nakon lepe akcije i ubacivanja Begenišića u 19. minutu stigli do prednosti  pogotkom Milidragovića.

Hercegovac  je bio dominantniji , opasniji , stvorili još par prilika, ali ipak na odmor se otišlo sa minimalnim vođstvom  gostiju.

Malo je ko očekivao na rogatičkom stadionu nakon slabe igre u prvih 45. minuta da će domaći igrači u nastavku doći do potpunog preokreta.

Mladost se u drugom poluvremenu digla kao „feniks“,već u 47. minutu nesmotrenost golmana gostiju Biberdžića iskoristio je Pavlović i poravnao rezultat.

Dva minuta kasnije konfuziju u odbrani Hercegovca u pogodak je pretvorio  Bojan Marijanović i doneo prednost  svom  timu.

U 52. minutu već je bilo 3:1, sve je lepo po desnoj strani uradio Okuka, u kaznenom prostoru pronašao Pavlovića, koji lepo, glavom, šalje loptu u mrežu Bilećana.

I poslednji , četvrti pogodak na utakmici plod je lepe akcije, sa leve strane je asistirao Miličević a Bojan Marijanović svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat  ovog zanimljivog susreta.

MLADOST  (R) - HERCEGOVAC  4:1 (0:1)

Stadion: 9. Januar. Gledalaca: 150. Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 7.Strelci: Pavlović 47. I 52 , B. Marijanović  49, i 64. (Mladost) Milidragović 19.(Hercegovac) Žuti kartoni: B. Marijanović , Obradović (Mladost) Vučković, Komnenić (Hercegovac)

MLADOST(R) - Krsmanović , Božović(od 26. Obradović ), R. Nešković , Ćaćić, Okuka, B. Marijanović   (od 72. Lukić)  , Miličević , V. Marijanović , Pavlović , Furtula  (od 72. M. Nešković )  Nerić .

HERCEGOVAC - Biberdžić , Begenišić , Popadić , Vušković  , Vujović  , Mrkaić  (od 72. Janjić), Ilić (od 53. Starović ) Salatić , Sudžum , Milidragović   (od 53. Jokanović ) Komnenić .

Igrač utakmice : Dragan Pavlović (Mladost)

Velež 4 : 0 Drina HE
Glasinac 1936 2 : 0 Ilićka 01
Podrinje 3 : 4 Vlasenica
Proleter 5 : 2 Mladost (G)
Romanija 5 : 3 Budućnost
Guber 3 : 0 Rudar 1925
Mladost (R) 4 : 1 Hercegovac