Sutjeska ''gazi'' redom

Mnogo teže nego što se očekivalo Sutjeska stigla do nova tri boda, a uz to nastavila seriju dobih rezultata, u novoj sezoni prvoligaškog karavana Republike Srpske.

Pred Fočacima je oružje položila i vrlo dobra ekipa Slobode iz Mrkonjić Grada , a da su gosti napustili stadion pokraj Ćehotine neporaženi ne bi to bilo nezasluženo.

Sutjeska je od početka susreta krenula napadački prema golu gostiju, a igrači Slobode su se  orijentisali na brze kontranapade i već u 7. minutu jedan takav je urodio plodom . Zekanović je odlično uposlio Živkovića koji  udarcem po zemlji  trese mrežu nemoćnog Pajevića.

Domaće igrače nije poremetilo rano vođstvo gostiju, nastavili su sa opsjedanjem gola ekipe iz Mrkonjić Grada pa je Bonić u 13. minutu  zakasnio da ubaci loptu u mrežu, nakon centaršuta Nikole Mojovića.

Igrao se 18 . minut kada je Danilović u svom kaznenom prostoru faulirao igrača domaćeg tima Ateljevića , a sudija Jevtić je pokazao na belu tačku, siguran sa 11. metara bio je Nikola Mojović. Slična situacija se desila i u 29. minutu , ovaj put golman gostiju Stjepanović je pred svojim golom faulirao Radovića , sudiji  Jeftiću nije preostalo ništa drugo nego da ponovo pokaže na penal, a najbolji igrač Prve lige Republike Srpske i kapiten Sutjeske  Nikola Mojović je bio ovaj put  neumoljiv  i najstrožu kaznu pretvorio  u vođstvo svog tima. Do kraja prvog dela u izglednoj prilici da poveća prednost svog tima imao je Dačević, ali njegov šut  je završio pored gola gostiju.

Bonić je prvi pretio u drugom delu kada je pokušao lukavim udarcem u 49. minutu da iznenadi gostujućeg golmana .

Fočaci povećavaju rezultat u 50. minutu, Nikola Mojović je iz kornera na drugoj stativi pronašao Ateljevića koji glavom šalje loptu u donji desni ugao gola Slobode.

Gosti su pokušali preko  Pušića u 52. minutu ,Pajević je bio na mestu. Sloboda je u 58. minutu uspela da smanji vođstvo domaćina, nakon kornera slabo je reagovao domaći golman Pajević , ispustio je loptu ,a konfuziju u odbrani Sutjeske iskoristio je Koprivica i smanjio rezultat na 3:2 što je ispostavilo se bio i konačan rezultat ovog zanimljivog meča.

SUTJESKA (F) –SLOBODA (MG) 3:2 (2:1)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 7.  Strelci; N. Mojović 18. i 29. oba iz penala , Ateljević 50. (Sutjeska) Živković 7, Koprivica 58. (Sloboda) Žuti kartoni : N. Mojović, Dačević, Pljevaljčić (Sutjeska)

SUTJESKA (F)- Pajević , Ristanović  (od 72. Rašević) , Radović (od. 72. Sekulić), N. Mojović  (od 90. Vladičić), Milutinović, Mihajlović , Pljevaljčić, Danilović , Bonić (od 78. O. Mojović), Dačević , Ateljević.

SLOBODA (MG) - Stjepanović , Danilović ,  Živković , Domuzin  (od 66. Soldat), Zekanović , Vučković,  (od 72. Anđelić), Guskić , Erić , Pušić, Suljić , Koprivica .

Igrač utakmice: Nikola Mojović (Sutjeska)

Omarska 2 : 2 Slavija
Kozara 3 : 0 Modriča
Krupa 0 : 1 Sloboda (NG)
Laktaši 3 : 1 Podrinje
Tekstilac 0 : 2 Zvijezda 09
Sutjeska 3 : 2 Sloboda (MG)
Famos 0 : 2 Rudar Prijedor