Siguran trijumf Gačana

Mladost, Gacko

U 9 kolu Druge Lige RS grupa Istok ,fudbaleri Mladosti iz Gacka savladali su na domaćem terenu Rudar iz Ugljevika rezultatom 3-1 (1-0)

Domaći fudbaleri bolje su otvorili utakmicu i poveli već u 10 minuti golom Rajka Ćernića, do kraja prvog poluvremena bilo je još nekoliko šansi za promjenu rezultata, ali je izostala realizacija.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i dolaze do izjednačenja u 58. minuti golom Cvijića.
Nakon samo 6 minuta domaćin ponovo vodi, igrao se 64. minut kada Ćeranić sjajno centrira na drugoj stativi pronalazi kapitena Pušaru koji sa par metara postiže gol.

Gosti su propustili nekoliko šansi za izjednačenje,i sve to kažnjava Lazar Zečević eurogolom iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, igrao se 76. minut
Do kraja nije bilo nekih većih uzbuđenja pa su domaćini mirno priveli meč kraju i upisali 3 boda

Mladost Gacko-Rudar Ugljevik 3-1(1-0)
Strijelci:Ćeranić 10'