Velež zasluženo slavio

Velež, Mostar

Ko je prisustvovao utakmici Veleža i Međugorja sigurno nije nimalo požalio zbog svog dolaska. Oko 150 navijača prisustvovalo je briljantnoj partiji rukometaša Veleža.

Sva rezultatska neizvjesnost trajala je do 10. minute, a onda kreće „tornado u crvenom“.

Granitna odbrana i odlična realizacija akcija u napadu dovela je rezultat sa 3:3 na 12:3.

Već tada je bilo jasno u kojem smjeru ide utakmica. Ipak, iako je rezultat na poluvremenu bio 10 razlike, a gosti limitirani na samo 7 postignutih pogodaka.

U drugom dijelu se nastavilo u istom rezultatskom smjeru, a najveća prednost je bila +16. Treba istaći da se rezultat nije smanjivao iako su, kako je utakmica odmicala i mladi igrači dobijali priliku.

Mada je udarnih osam igrača iznijelo najveći teret, utakmica će biti upamćena po prvom golu 16-godišnjeg Mirze Krese na seniorskoj sceni, a svoj novi pogodak postigao je njegov vršnjak Orhan Ćorić.

Vrijedan pažnje je i pogodak iz igre i 17-godišnjeg Danina Rahimića, a svakako i „učinak karijere“ Sameda Krpe koji je postigao dva lijepa pogotka sa pozicije vanjskog igrača. Značajan doprinos dao je i mladi golman Maid Mutilović sa svojih 15 odbrana, od čega dva sedmerca.

Značajan doprinos odličnoj rukometnoj večeri u Mostaru dao je i Red Army gromoglasnim navijanjem svih 60 minuta, a igrači su uzvratili zaista odličnom predstavom.

Najefikasniji kod Veleža Zlatko Kreso sa 8 golova, a kod Međugorja Ivan Stojić sa 6 golova.

VELEŽ – MEĐUGORJE 32:17 (17:6)

Mostar. Dvorana USRC „Midhad Hujdur Hujka“. Gledalaca 150. Sudije: B.Bilić i F.Dugandžić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Dražena Melo (Mostar). Isključenja: Velež 14 min – Međugorje 6 min. Sedmerci: Velež 4 (3) – Međugorje 5 (1)

VELEŽ: Maid Mutilović, Mišić 1, Jelin 5, Begović 4, Denjo 2, Đuliman 2, Krpo 2, Idriz 2, Z.Kreso 8, Šapuh 3, Nurković, M.Kreso 1, Ćorić 1, H.Kreso, Rahimić 1, Hebibović.

Trener: Admir Kreso

MEĐUGORJE: Pehar, Stojić 6, Šego 1, Čilić, Knezović, Vučić, Martinović 4, Rozić 1, Odak 1, Ćorić, Božić 3, Petrović 1, Rozić, Ostojić,

Trener: Luka Barbarić

Radnički 23 : 23 Zrinjski
Bosna 24 : 39 Rvacka
Izviđač CO 2 32 : 23 Sloga
Velež 32 : 17 Međugorje