Mornari slavili u Laktašima

Igokea - Mornar

Košarkaši Mornara iz Bara su sa 91:83 pobijedili Igokeu u 1. kolu ABA lige.

Deron Rasel ubacio je čak 41 poen u svom debi nastupu za Mornar (uz po 6 skokova i asistencija) i nosio ekipu do prve pobjede u šampionatu, dok je Vladimir Mihailović postigao 28.

U redovima Igokee, Mario Nakić je bio najefikasniji sa 16 poena i 10 skokova, bivši as Partizana Nikola Tanasković imao je 15 i 9, a Brajan Kraford 13 poena i 13 asistencija.

Što se same utakmice tiče, bila je izuzetno interesantna i sa mnogo promjena vođstva, a gosti iz Bara su prvu četvrtinu dobili tijesnim rezultatom 21:19, iako su gubili na početku posljednjeg minuta.

Kraford, Delalić i Nakić prave seriju već na startu druge četvrtine i za tren oka se sve promijenilo pa je Igokea stigla do velike prednosti 40:27, ali su Barani uspjeli da smanje razliku i da na poluvrijeme odu sa 47:37 i zaostatkom od 10 poena.

Drugi dio meča više je protekao u znaku Barana koji su u trećoj četvrtini smanjili zaostatak na 6 poena zahvaljujući sjajnom Deronu Raselu, da bi četvrti kvartal u potpunosti pripao njima.

Barani su ubacili čak 31 poen u finalnom periodu, dok je Igokea postigla 17 i Mornar rezultatom 91:83 dolazi do prve pobjede u ABA ligi ove sezone.

Crvena zvezda mts 87 : 67 MZT Skopje Aerodrom
Budućnost VOLI 94 : 59 Split
Cedevita Olimpija 98 : 81 Borac Mozzart
FMP Meridian 90 : 76 Mega MIS
Igokea m:tel 83 : 91 Mornar Barsko zlato
Zadar 96 : 67 SC Derby
Cibona 81 : 105 Partizan Mozzart Bet