XS
SM
MD
LG

Lider GOŠK domaćin ekipi Simm Bau, Gradina Stupčanici

U subotu 15. oktobra igra se šest utakmica 10. kola m:tel Prve lige FBiH, Goražde koje je u donjem dijelu tabele, 10 bodova će ugostiti petoplasiranu banovićku Budućnost 15 bodova, trećeplasirani kakanjski Rudar, 16 bodova je domaćin osmoplasiranoj ekipi Radničkog iz Lukavca koji ima tri boda manje od svog domaćina, derbi začelja se igra u Tomislavgradu, gdje Tomislava, 7 bodova,  za rivala će imati Radnika iz Hadžića  koji ima dva boda više od domaćeg sastava.

Gračaničko Bratstvo bi trebalo imati „laganu“ zadaću u domaćem duelu sa „fenjerašem“, Jedinstvom iz Bihaća, gradačačka Zvijezda očekuje petu ovosezonsku pobjedu u domećem susretu sa Travnikom koji je pri dnu tabele, dok lider GOŠK, naravno očekuje novu pobjedu na svom terenu naspram sastava, BFK Simm Bau.

Ovo kolo će u nedjelju okončati tešanjski TOŠK protiv koji igra  na svom terenu protiv bivšeg premijer ligaša Mladost DK i drugoplasirana Gradina koja će ugostiti olovsku Stupčanicu.

    Subota 15. oktobar u 15:00 sati,

 Goražde  : FK Goražde - FK Budućnost    ,stadion „Mithad  Drljević   „ glavni sudija : Samir Kapo  (Kakanj), Selmin Osmančević  i  Sanel Alihodžić oba Zenica , Antonio Tomić (Kreševo),  delegat : Oliver Glibo  (Mostar),  posmatrač suđenja : Emir Alečković (Sarajevo) .

Tomislavgrad : NK Tomislav - FK Radnik    , Gradski   stadion , Ilija Orkić  (Orašje), Filip Jarić i Mihret Zlatić oba Brčko ,  Igor Popović (Busovača) , Fadil Peco (Mostar), Darko Obradović   (Stolac) .

Gradačac  : NK Zvijezda -  NK Travnik  ,     stadion „Banja Ilidža“,  Sandi Ljevo   (Mostar), Amir Hušidić (Velika  Kladuša) i  Hasan Nanić (Bužim) , Jure Delić  (Mostar ),   Irfan Budimlić (Cazin), Zikrija Pašalić (Zenica).

Gračanica : NK Bratstvo - NK Jedinstvo     , Gradski stadion  „Luke“, Denis Limov (Gabela), Marko Blažević i Anis Kalajdžić oba Mostar) , Semir Sarajkić (Sarajevo) , Ivan   ( Odžak ) , Ibrahim Hasanbegović   (Sarajevo) .

Gabela  : NK GOŠK  - BFK Simm Bau   , stadion „Perica Pero Pavlović“  , Drago Tabak (Tomislavgrad), Boris Bilješko (Novi Travnik) i Joisip Begić (Posušje), Armin Efendić (Sarajevo), Zlatan Pavlješević (Lukavac), Haris Baković (Sarajevo) .

Kakanj  :  FK Rudar - FK Radnićki   , Gradski   stadion  Kakanj,  Mario Pejić  (Grude), Mirza Tičić   (Sarajevo) i  Marko Grebenar  (Livno), Deni Ćastibović  (Sarajevo), Miri+on Dujmenović  (Bazik), Besim Dervišbegović (Orašja).

Nedjelja, 16. oktobar u 15:00 sati,

Tešanj : NK TOŠK – FK Mladost   ,  Gradski stadion Tešanj, Edin Osmanović (Kalesija), Mirza Ćehaja (Goražde) i Adnan Ibrahimović (Brčko), Ernis Džemidžić (Goražde), Senad Huskanović  (Zavidovići), Salem Kundo (Goražde).

 Srebrenik : OFK Gradina -  NK Stupčanica   , „Gradski stadion“  Emir Spahalić  (Mostar), Antonio  Marčinko  (Čitluk) i Amir Huskić (Bugojno), Juraj Kovčić  (Prud), Mirza Trbonja  (Sarajevo ), Marko Petrić (Prud).


15 .kolo Prva liga FBiH
Jedinstvo 3 : 0 Goražde
Radnički 0 : 4 Stupčanica
Mladost 2 : 1 Travnik
Radnik 0 : 3 Zvijezda
Simm-Bau 1 : 1 Gradina
Budućnost 2 : 1 Bratstvo
GOŠK 4 : 0 Rudar
Tomislav 2 : 1 TOŠK
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 GOŠK 15 14 0 1 42
2 Zvijezda 15 9 3 3 30
3 Rudar 15 8 2 5 26
4 Bratstvo 15 7 4 4 25
5 Gradina 15 7 3 5 24
6 Simm-Bau 15 6 4 5 22
7 Budućnost 15 6 4 5 22
8 Goražde 15 5 4 6 19
9 Tomislav 15 6 1 8 19
10 Mladost 15 5 3 7 18
11 Stupčanica 15 5 2 8 17
12 TOŠK 15 4 5 6 17
13 Radnički 15 4 4 7 16
14 Radnik 15 5 1 9 16
15 Jedinstvo 15 4 2 9 14
16 Travnik 15 4 0 11 12