Drugo u nizu slavlje Kaknja

Kakanj

U 6. kolu Premijer lige za seniore sinoć u Kaknju odbojkaši istoimene ekipe u susretu sa "Modričom Novoprom" slave maksimalno sa 3:0, po setovima 25:17, 25:11 i 26:24 u meču koji je trajao sat i 15. minuta.

Tako se aktuelni šampioni BiH posle tri startna poraza vraćaju na pobjednički kolosijek i upisuju drugu zaredom prvenstvenu pobjedu, starteri su slavlje trasirali: Marko Tadić, Vukašin Đorđević, Armin Vehab, Danilo Ružić, Ajdin Srebrenica, Sejdin Mustafić i glavni "krivac" za razigranost sastava organizator igre Armin Fejzović, a pobjedu su pogurali, Anes Čizmić i Faris Čobo.

U redovima poraženog znali su da bljesnu, Branko Brestovac i Bojan Gavrić ali to nije bilo dovoljno da se nešto i više učini.

Izabranici mladog i talentovanog trenera uz to i igrača, Danila Ružića sjajno su ušli u meč, lagano su dobili prvi set 25:17 za vodstvo 1:0. U drugom setu domaćini potpuno dominiraju i rezultatom 25:11 dupliraju prednost 2:0. U trećem setu na kraju ispostavilo se i poslednjem viđena je velika borba. U finišu, Modričani imaju prednost 19:22, i dvije set lopte 22:24 ali nisu izdržali, na kraju domaćini su pribraniji, odlučniji i sa četiri vezana pena 26:24 privode meč do konačnih 3:0 i sasvim zasluženo slave zaredom drugu ovosezonsku pobjedu.

Posle odigranih 5. utakmica "Cementari" su sedmi na tabeli sa sedam bodova, a sa četiri koliko ima i deveto Ljubinje Bankom, Modriča je osma.

U narednom 6. kolu, u subotu Kakanjci gostuju na Ilidži, a Modričani dočekuju odbojkaše Radnika.

Utakmicu su sudili, Davor Smolić iz Gradiška i Edin Begović iz Zenica, dok je delegat-kontrolor bio Predrag Antunović iz Banja Luka, a ekipe su igrale u sastavu:

Kakanj: Ajdin Srebrenica, Vukašin Đorđević, libero Amir Merdić, Anes Čizmić, Osman Jašarspahić, Ensar Odobašić, Sani Jusić, Danilo Ružić, Marko Tadić, kapiten Armin Fejzović, libero Sejdin Mustafić, Armin Vehab, Faris Čobo Trener Danilo Ružić

Modriča Novoprom: Ognjen Radulović, Stefan Drobnjak, Bojin Gavrić, Branko Žilić, Filip Cvijić, libero Nikola Pejić, kapiten Branko Brestovac, Nikola Jovićević, libero Miloš Stijepić Ilija Borojević, Žarko Blagojević, Marko Karamanović Milan Dugić Trener: Lazo Cvijić