Japan srušio Njemačku

Nova senzacija na Mundijalu u Kataru! Na startu grupe E, Japan je nakon preokreta srušio Njemačku 2:1, i nakon Saudijeske Arabije, priredio još jedno veliko iznenađenje na Svjetskom prvenstvu. U drugom meču te grupe od 17 sati igraće Španija i Kostarika.

Njemci su poveli sa bijele tačke. Golman Gonda je napravio prekršaj za najstrožu kaznu nad Davidom Raumom, a Ilkaj Gundogan je precizno izveo najstrožu kaznu u 33. minutu.

U nadoknadi prvog poluvremena Njemcima je poništen gol zbog ofsajda, a u nastavku nekoliko velikih prilika za "pancere" da uvećaju vođstvo. Međutim, šok u 76. minutu. Vezista Frajburga Doan je sačekao odbitak i plasirao loptu u mrežu.

A novi šok samo sedam minuta kasnije, strijelac za preokret i vođstvo Japana bio je Asano.

Njemci nijesu uspjeli do kraja makar da uzmu bod, a za četiri dana čeka ih veliki derbi sa Španijom.

NJEMAČKA - JAPAN 1:2 (1:0)