Borac poražen u Gračanici

Rukometaši Borca uknjižili su šesti poraz u dosadašnjem toku Premijer lige BiH izgubivši u Gračanici od istoimenog domaćina rezultatom 25:23.

Sa uvodnim minutima prvog poluvremena, Gračanica je nametnula tempo koji želi i u sedmom minutu došla do 4:1, dok je tri minuta kasnije prednost Gračanlija iznosila i četiri gola (6:2).

Tek u drugoj polovini prvog dijela Borac se ”probudio” i do pauze uspio da smanji minus na dva gola (14:12), da bi u 37. minutu, pogotkom pivota Milenka Rožića, došao do prvog ”poravnanja” još od 1:1.

Dvadeset minuta prije kraja Borac je ostao bez Vlade Draganića, kojem je nakon jednog prekršaja pokazan direktan crveni karton. Ostali su crveno-plavi bez prve opcije na lijevom krilu, a zatim od isteka 47. pa do početka 53. minuta nisu uspjeli da zatresu mrežu Gračanice, koja je došla do 22:20 i napada za plus tri.

U finišu je Borac prišao na minus jedan (24:23), da bi 20 sekundi prije kraja Gračanica novim golom ovjerila pobjedu.

Ekipom je, inače, u ovom duelu komandovao pomoćni trener Goran Garić, s obzirom na to da je prvi trener Mirko Mikić isključen u prošloj utakmici u Maglaju.

Nakon 12 kola, Borac zauzima 11. mjesto sa 10 bodova, a u narednom kolu, sljedećeg vikenda, dočekaće ekipu Kaknja, koja zauzima posljednje, 16. mjesto.

GRAČANICA – BORAC 25:23

dvorana: Luke, gledalaca: 500, sudije: Ivo Bošnjak (Mostar) i Josip Marić (Mostar), sedmerci: Gračanica 5 (3), Borac 1 (1), isključenja: Gračanica – , Borac 12 minuta, crveni karton: Vlado Draganić (Borac, 41. minut).

GRAČANICA: Džanbegović, Šahdanović 2, Hadžizulfić, Šabić, O. Mehmedović 10, Džinović 3, Bižić, Mehmedčehajić 2, Trkulja 1, D. Mehmedović, Mehić, Musić 4, Lasica, Dragičević 3, Ahmetašević, Mešinović. Trener: Damir Doborac.

BORAC: Ivanović, Perić 4, Jelušić, Kalamanda 1, Petrović 6, Momić, Nježić 2, Knežević 5, Tepić, Gračić, Draganić 1, Letić, Rožić 3, Subotić, Bajčeta 1. Trener: Goran Garić.