Holandija i Senegal nastavljaju Mundijal

Fudbaleri Holandije i Senegala igraće u osmini finala Mundijala u Kataru! "Lale" su rutinski odradile domaćina sa 2:0 i osvojile prvo mjesto u grupi A, dok je u odlučujućem meču za drugo mjesto Senegal savladao Ekvador 2:1 nakon velike borbe.

Holađani su stigli do vođstva u 27. minutu. Odlično se snašao Gakpo, namjestio na udarac i sa 14-15 metara pogodio. Prethodno je asistirao Dejvi Klasen.

Duplirali su Holanđani vođstvo već na startu nastavka! Spava odbrana Katara, nespremna je bila na startu drugog poluvremena. Blickrig Holandije i egzekucija Frenkija de Jonga.

HOLANDIJA - KATAR 2:0

/Gakpo 26, De Jong 49/

Stadion: Al Bajt

Kapacitet: 68.894

Sudija: Bakari Gasama (Gambija)

Žuti kartoni: Ake (Holandija)

HOLANDIJA (3-4-1-2): Nopert - Timber, Van Dajk, Ake - Damfris, De Ron (od 82. Kupmejers), De Jong (od 86. Tejlor), Blind - Klasen (od 66. Berghus) - Gakpo (od 82. Veghorst), Depaj (od 66. Jansen).

KATAR (5-3-2): Baršam - Mohamed, Migel, Huhi, Hasan, Ahmed - Al Hajdos, Madibo, Hatem - Almoez, Afif.

U drugom duelu grupe, u 42. minutu penal za Senegal, oboren je Ismaila Sar. Inkapje je neoprezno naletio na njega iz drugog plana i srušio ga. Najstrožu kaznu izveo je Ismaila Sar i pogodio.

Izjednačio je Mojzes Kaisedo u 67. minutu! Ostao je Kaisedo sam na drugoj stativi, ćušnuo je loptu u mrežu. Imao je Senegal igrača kod prve stative i zbog toga nije ofsajd.

Novu prednost Senegalu donio je Kalidu Kulibali u 70. minutu! Užasno su Južnoamerikanci branili prekid.

EKVADOR - SENEGAL 1:2