Efikasna Slavija po drugi put u sezoni savladala Posušje

Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva su u 13. kolu prvenstva BiH za košarkaše savladali Posušje na svom terenu 98:84 i tako upisali sedmi trijumf u sezoni.

Uvela se Slavija nešto lošije u ovaj meč. Bilo je promašenih šuteva, izgubljenih lopti i nesigurnosti u samoj kontroli lopte, pa Posušje to koristi i nošeni jako dobrom rolom Mate Mandića i njegovih sedam poena i još jednom trojkom Ante Ramljaka idu na 10:4. Poslije dva prva promašena šuta, poslije tri minuta i Makale Foreman se upisuje u strijelce, uvodi sebe u meč i sve je od tada bilo mnogo bolje po Sokolove. Serijom 7:0, uz pet poena Foremana i još dva Jovanovića, koji je ulaskom u igru donio dosta Slaviji, domaći preokreću rezultat i manje-više kontrolišu igru tokom čitavog prvog poluvremena.

Imali su gosti dva povratka u vodstvo, 12:11 i 17:16, ali sve je to bilo minimalno. Slavija je igrala dobro, ali nikako nisu uspjeli da se odvoje na više od osam poena razlike koliko su imali u dva navrata. Benjamin College je bio raspoložen za igru, trojkama kada su bile najpotrebnije držao je Posušje u igri, ali su slobodna bacanja predstavljala problem ekipi koju sa klupe vodi Danijel Rezo, pogodili su samo jedno u prvih 20 minuta igre.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze košarkaši Posušja, pa poslije tri i po minute igre, nakon što su dva puta preko Širića i Jukića postigli poene uz dodatno slobodno bacanje uspjevaju da pređu u vodstvo, opet od jedan razlike, 51:50. Ipak, Slavija uspjeva da se trgne, krene u pravljenje razlike, te na dvije minute do kraja trećeg perioda, poslije trojke Aleksandra Ilića, imaju maksimalnih +11, 69:58.

Uspjeli su gosti da smanje na -5, ali Maran sa linije slobodnih bacanja Slaviji pred posljednji obavezni odmor vraća +7, 71:64.

Trojkom Ivice Širića u prvom napadu četvrte dionice Posušje je opet u igri, ali poenima Jovanovića, pa potom i Krunića uz slobodno bacanje tim Srđana Stanića odbija i taj nalet i vraća +9, da bi poslije još jedne jako kvalitetne odbrane i promašenog iznuđenog šuta sa osam metara uz zvuk sirene, Henri Tanksley na drugoj strani iz tranzicije pogodio za novih +11, 78:67 i Danijel Rezo je morao zvati tajmaut u ranoj fazi četvrtine.

Strpljiv napad iz tajmauta dao je rezultat, Ante Ramljak čeka loptu i pogađa trojku, ali odmah uzvraća Dušan Elez. Bio je to obračun šutem za tri poena, jer Benjamin College pogađa svoju novu trojku, ali mu odmah vraća Aleksandar Ilić na drugoj strani i Slavija održava svoju prednost. Opet gosti na polovini četvrtine uspjevaju malo da smanje, na -7, ali četiri vezana neiskorištena napada, a uz to na drugoj strani poeni iz tranzicije prvo Marana, pa Tanksleya, tjeraju na još jedan tajmaut gostujuću klupu da pokušavaju spasiti nešto dok se još spasiti može.

Iako on daje rezultat, Jukić poentira, trojka Foremana u narednom napadu i 2+1 Darka Damjanovića zakopavaju i posljednju nadu da bi Posušje moglo do preokreta u Istočnom Sarajevu. Do kraja utakmice Slavija samo podiže prednost i sa 98:84 stiže do sedme pobjede ove sezone u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Najefikasniji u ekipi Slavije bio je Makale Foreman sa 20 poena, a Darko Damjanović je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica sezone sa double-double učinkom od 16 poena i 12 skokova. Kod gostiju, Benjamin College je ubacio 26 poena, a Ante Ramljak je dodao 16.

OKK SLAVIJA – KK POSUŠJE 98:84 (23:19, 21:20, 27:25, 27:20)