Siguran trijumf Igmana

Košarkašice Igmana savladale su na gostovanju Slobodu iz Novog Grada 80:57, po drugi put ove sezone.

Domaći tim bio je ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini koja završava 20:20. Igman potom dodaje gas i na poluvrijeme odlazi sa +15, 47:32. Sve je potom bilo lakše za tim Zorana Šehovca, dobijaju i treću četvrtinu 18:5 i jasno je bilo da pobjeda ide u Istočno Sarajevo. Domaće su u posljednjoj četvrtini tek malo smanjile rezultat za konačnih -23.

Igman je i dalje prvi sa omjerom 7-1 i sigurno gaze ka povratku u elitni rang bh.košarke.

Najefikasnija u ekipi Igmana bila je kao po navici Marijana Šehovac sa double-double učinkom od 32 poena i 10 skokova, Jelena Kovač je ubacila 16 poena, a Ina Popović i Aleksandra Zirojević su uz 11 poena dodali po 19, odnosno 17 skokova.

Kod domaćih, Anja Sofilj je uz 10 poena uhvatila fantastičnih 25 skokova, a najefikasnija je bila Katarina Marjanović sa 13 poena.

SLOBODA - IGMAN 57:80 (20:20, 12:27, 5:18, 20:15)