Elez slomio neugodne Kotorvarošane

Slavlje Eleza i drugara

KMF Željeznica je u 11. kolu Prve lige Republike Srpske savladao na svom parketu Kotor Varoš sa 4:2.

Junak pobjede Trnovljaka je kapiten Slobodan Elez koji je sa tri pogotka u drugom poluremenu slomio neugodne rivale iz Kotor Varoši, koji su iako sa kratkom rotacijom i sa praktično šest korištenih pružili veliki otpor domaćoj ekipi.

I jedna i druga ekipa su dosta toga promašivali večeras, dosta dobro su branili i Đuro Dragović i Milen Kutić, a bilo je i nekih velikih promašaja.

Do vodstva prvi dolaze gosti. Korpulentni Milko Babić je bio poprilično nezgodan za čuvanje i kažnjava Željeznicu u devetoj minuti pogotkom za 1:0. Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena, a onda preokret.

Mirza Selimović nagovještava bolje poluvrijeme Željeznice, barem u golgeterskom smislu i izjednačuje na 1:1. Potpuni preokret prvim golom donosi Slobodan Elez, ali jako brzo Miroslav Nedić vraća na 2:2.

Elez je u 32. minuti ponovo strijelac, a onda još jednom u 36. minuti za 4:2 i ispostaviće se da je to na kraju bio i konačan rezultat meča uprkos još nekim šansama na obje strane.

ŽELJEZNICA - KOTOR VAROŠ 4:2 (0:1)
SRC "Slavija", Istočno Sarajevo
Gledalaca: 30
Sudije: Goran Ilić i Dejan Đ Lazić (Doboj)
Strijelci: 0:1 Babić 9, 1:1 Selimović 22, 2:1 Elez 26, 2:2 Nedić 31, 3:2 Elez 32, 4:2 Elez 36
Žuti kartoni: Selimović, Dragović, Elez (Željkeznica), Knežević, Radiša (Kotor Varoš)

ŽELJEZNICA: Dragović, Đorda, Bjelica, Ikonić, Elez, Minić, Čelan, Selimović, Šćepanović, Perović, Miletić

KOTOR VAROŠ: Kutić, Babić, Nedić, Bašić, Knežević, Vučanović, Tepić, Radiša

Policajac 1 : 5 Borac
Sokrates 0 : 3 Željeznica
Boračka 9 : 1 Nevesinje
Leotar 4 : 3 Kotor Varoš