
Košarkaši drugog tima Leotara savladali su danas drugi tim Slavije u Istočnom Sarajevu 69:48 u zaostaloj utakmici 6. kola Druge lige Republike Srpske grupa "Istok".
Mladi timovi Slavije i Leotara nisu danas pokazali neku pretjerano kvalitetnu košarku. Leotaru je ovo bio drugi meč u dva dana, nakon što su jučer poraženi od Jahorine na Palama, a Slaviji je ovo bio prvi meč poslije duže pauze. Uz to, Sokolovima je nedostajao jedan od najbitnijih igrača Aleksandar Trapara.
Tim Dražena Šegrta sa puno više energije ulazi u susret, Sokolovi su bili energetski na izuzetno niskom nivou danas, pa postižu i samo tri poena u prvoj četvrtini. Leotar je tada stekao sigurnu dvocifrenu prednost koju je tek povremeno domaći tim uspio da smanji na jednocifreni zaostatak i na kraju slavi potpuno zasluženu pobjedu.
Leotar 2 sada ima omjer 4-1, koliko i vodeća Jahorina, koja je sada apsolutno najjača ekipa lige nakon zimskog prelaznog roka, dok je Slavija na omjeru 3-2, a zanimljivo oba poraza su doživljeli od Leotara.
| Leotar 2 | 71 : 80 | Jahorina |
| Gacko | 77 : 78 | Slavija 1996 2 |
| Poz | Tim | Utak | Pob | Por | Bod | |
| 1 | Jahorina | 8 | 7 | 1 | 15 | |
| 2 | Leotar 2 | 8 | 6 | 2 | 14 | |
| 3 | Slavija 1996 2 | 7 | 4 | 3 | 11 | |
| 4 | Gacko | 8 | 1 | 7 | 9 | |
| 5 | Velež | 7 | 1 | 6 | 8 | |