Nordijci počeli nastup na Svjetskom pvenstvu

Jako dobar nastup Sare Plakalović

Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama na Planici otvoreno je u jučer, a danas su i zvanično krenula takmičenja. Prvo takmičenje bilo je skijaško trčanje i kvalifikacije za sprint.

Djevojke su vozile distancu na pet kilometara, muškarci na 10 kilometara, a po prvih 10 je obezbijedilo plasman u finale.

Kod muškaraca, nastupio je samo Miloš Čolić, koji je zauzeo 15. mjesto od 70 takmičara sa zaostatkom 2.48 minuta za pobjednikom kvalifikacija Alberton Jonssonom sa Islanda.

U ženskoj konkurenciji jako dobar nastup je imala Sara Plakalović koja je zauzela šesto mjesto. Trčala je jako dobro naša nordijka i na kraju zaostala tačno minutu za fenomenalnom Brazilkom, Jaqueline Mourao. Sedamnaestogodišnja Teodora Delipara je na 17. mjestu zaostala tri minute, Sanja Kusmuk je nastupila po prvi put poslije Olimpijskih igara i zauzela 26. mjesto, dok je druga sedamnaestogodišnjakinja u reprezentaciji, Melika Jažić u cilj ušla kao 32.

Sprint trke u obje konkurencije voze se sutra od 12 sati.