Sloga i Sloboda odigrali neriješeno (FOTO)

SLOGA MERIDIAN - SLOBODA 2:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Vranješ u 3, 1:1 Krstovski u 28(iz jedanaesterca), 1:2 Šubert u 46, 2:2 Nikolić u 85.  Stadion: "Dr.Milan Jelić". Gledalaca: 800. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Pomoćnici: Marko Zelenika (Mostar) i Nebojša Žugić (Banja Luka). Kontrolor suđenja: Radoslav Vukasović (Trebinje). Delegat: Dragan Ćibić(Banja Luka). Žuti kartoni: Nikolić (Sloga Meridian), Melvin Osmić, Pervan, Osmanković, Komazec, Vranješ, Osmanhodžić pomoćni trener, Ribić drugi pomoćni trener (Sloboda).
SLOGA MERIDIAN: Brajlović, Nikolić, Đorić ( od 75. Popara), Baranov (od 60.minuta Zajić), Krstovski, Peco (od 68. Vintonji), Čolić (od68. Šaula), Lalić, Baštić (od 75. Bilal), Milanović, Mihajlović. Trener: Zoran Ćurguz.
SLOBODA: Bukvić, Jusić, Osmanković (od 56.minuta Mehmedović), Alić (od 75. Komazec), Šubert, Jasmin Osmić, Pervan (od 82. Devedžić), Vranješ, Kapitenović, Bekić, Melvin Osmić. Trener: Adnan Jahić.
Igrač utakmice: Mario Krstovski (Sloga Meridian)

Sloga i Sloboda su odigrali neriješeno 2:2 u prvoj nastava M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Sloga je tako ostala iznad zone ispadanje i sa dva boda prednosti ispred konkurenta Slobode.
Navijačka grupa "Vojvode" na ovoj utakmici obilježila je 33 godine postojanja.
Već na startu utakmice u trećem minutu Stojan Vranješ glavom je matirao Brajlovića za vođstvo Slobode 1:0. U 11.minutu Mario Krstovski je šutirao iz slobodnog udarca a pogodio spoljni dio mreže. Tekao je 27.minut kada je u kaznenom prostoru oboren Ivan Đorić, a u 28.minutu Mario Krstovski bio je siguran sa bijele tačke za 1:1.
Kao i prvo tako isto Sloboda otvara drugo poluvrijeme golom, kada je gol za 1:2 postigao Ivan Šubert u 46.minutu. U 76.minutu Mario Krstovski sa sva metra udaljenoti nije dobro zahvatio loptu i ona je bila lak plijen za golmana Slobode Bukvića.
U toku je bio 85.minut kada nakon nekoliko uzastopnih kornera u gužvi se najbolje snašao Miloš Nikolić za 2:2 i veliku radost domaćih navijača.

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman