Pekić donio pehar na Pale

Pekić (lijevo) junak Paljana

Futsaleri Jahorine prvi su osvajači U19 Kupa Republike Srpske u futsalu.

Paljani su večeras u Derventi savladali premijerligaša Doboja 2:1 i tako se upisali u istoriju kao prvi osvajač trofeja.

Junak Paljana je sjajni Strahinja Pekić koji je postigao oba pogotka za Paljane, a naročito sladak je bio onaj u posljednjoj minuti za pobjedu.

Poslije tvrdih 0:0 u prvom poluvremenu, slično je nastavljeno i u nastavku. Bilo je prilika, ali ne i golova. Na prvo slavlje čekalo se do 29. minute kada Strahinja Pekić dovodi Paljane u vodstvo. Ipak, radosat je kratko trajala jer odmah uzvraća Faris Mujkić i vraća stvari u egal.

Bližio se kraj regularnih 40 minuta, a onda na scenu stupa ponovo Strahinja Pekić i drugim golom nokautira Dobojlije za trofej.

KMF JAHORINA - FC DOBOJ 2:1 (0:0)