Mladost preživjela penal, ne i Cicovića: Romanija u sudijskoj nadoknadi do pobjede

Fudbaleri Romanije su danas na svom terenu savladali Mladost iz Gacka 2:1 u utakmici 18. kola drugoligaškog "Istoka".

Očekivala se možda i sigurnija pobjeda Paljana, s obzirom na to kako su izgledali kod kuće ove sezone, i tako su zaista i ušli u meč. Poslije uvodnih dvadesetak minuta koje ne donose neke prevelike prilike,  Romanija u 21. minuti dolazi do vodstva. Đorđe Jovanović je lako, u svom stilu, probio desnu stranu, ubacio u sredinu, a iskusnom Marku Blagojeviću nije bilo teško da glavom pogodi za 1:0.

Imala je Romanija još neke šanse, zicer Bogdana Simanića kojeg mu brani Goran Miljanić, kao i uzastopne pokušaje Simanića i Blagojevića, ali Mladost se uspjeva odbraniti. Na drugoj strani, Gačani prijete tek jednom, preko Rajka Ćeranića koji šutira preko gola.

U drugom poluvremenu snaga je izdala i jedne i druge, sve teže su dolazili do daha i Mladost praktično iz ničega dolazi do izjednačenja. Rajko Ćeranić je dobio loptu na nekih 25 metara i to okrenut leđima od gola, ali se majstorski okreće i iz koraka šalje loptu uz samu stativu, neodbranjivo i za golmana kakav je Mladen Lučić, a bez ikakve sumnje najbolji je golman Druge lige.

U 85. minutu Romanija ima i penal. Oboren je u kaznenom prostoru Đorđe Jovanović, a loptu je uzeo Strahinja Čvoro. Šutirao je mlako, Miljanić čita njegovu stranu i brani taj udarac.

Što nije uradio Čvoro jeste Borislav Cicović u drugoj minuti sudijske nadoknade. Bio je to slobodan udarac na nekih 25 metara od gola, Blagojević ga izvodi na stranu, a Cicović ulazi u kazneni prostor i pogađa za 2:1 i pobjedu.

ROMANIJA - MLADOST (G) 2:1 (1:0)